Aktuality

Seminár Česko-slovenská informatika v rámci Extrapolácií 2019

Vložil(a): A. Nozdrovická, 1.10.2019, videné 382-krát

 

Zástupcovia Ústavu informatiky SAV Ing. Ivana Budinská, PhD., a českého Ustavu informatiky Akademie věd ČR Mgr. Roman Neruda, CSc., otvorili v utorok 1. októbra v Aule SAV v Bratislave na Patrónke trojdňový seminár Česko-slovenská informatika v rámci podujatia Extrapolácie 2019.

„Stretli sme sa, aby sme si vymenili poznatky z informatiky aj sa nezáväzne porozprávali. Máme to šťastie a výhodu, že si rozumieme,“ uviedol Roman Neruda.

Podľa Ivany Budinskej, riaditeľky Ústavu informatiky SAV, sa tento rok na seminári v porovnaní s vlaňajškom zúčastňuje viac študentov zo Slovenska, ktorí si vzali príklad od svojich českých kolegov, a to ju veľmi teší. „Bude to tiež príležitosť povedať si, čo všetko funguje alebo nefunguje v našich krajinách.“

 O veľkých pokrokoch v informatike v krátkom čase hovoril člen Predsedníctva SAV RNDr. Aleš Kučera, CSc., ktorý študentov navnadil na návštevu Múzea počítačov vo Výpočtovom stredisku CSČ SAV. Okrem nej sú na programe seminára zaujímavé prednášky, exkurzia aj do Národného centra robotiky, montáž robotickej stavebnice Lego, súťaže, programovanie.

Ako konštatoval Roman Neruda, informatika už nie je záležitosť „pár informatikov s okuliarmi a vo flanelových košeliach“. „Preniká do množstva vedných odborov a toto stretnutie to len dokazuje,“ dodal. (an)

Foto: Martin Bystriansky

 

Príloha

Zľava Ing. Ivana Budinská, PhD., RNDr. Aleš Kučera, CSc., a Mgr. Roman Neruda, CSc. pri otvorení seminára Česko-slovenská informatika
Príloha

Riaditeľka Ústavu informatiky SAV ocenila väčší záujem slovenských študentov v porovnaní s vlaňajškom.
Príloha

Roman Neruda upozorňuje českých študentov na "kúzelné slovenské slovíčko" pagáčik.