knihovník, historik umenia, redaktor

Kontaktné údaje sú viditeľné len pre SAV. počet zobrazení: 304
Dobrý deň,

chcel by som sa informovať na možnosť získania zamestnania v centrálnej knižnici SAV, alebo v niektorej z ústavných knižníc, najlepšie Ústavu dejín umenia, alebo historického ústavu.
Vyštudoval som Vedu o výtvarnom umení, Filozofiu a Históriu, PhD. mám z Klasickej archeológie. Som dlhoročný učiteľ dejín umenia na všetkých stupňoch (neskôr aj dejepisu, dejín filozofie a občianskej náuky), niekoľko rokov som pracoval v Slovenskej národnej galérii, robil som súdneho znalca v odbore výtvarné umenie, mám široký a hlboký všeobecný kultúrny rozhľad (vyplývajúci z môjho vzdelania a pracovných skúseností), dlhoročné skúsenosti s písaním a vydávaním poézie (na jeseň tohto roku mi vyjde druhá bibliofília a budúci rok ďalšia kniha, publikované knihy sú v CV), vo výtvarnom umení som sa venoval aj grafike a knižnej ilustrácii, mám osobné kontakty s najlepšími slovenskými grafikmi a knižnými ilustrátormi, som člen poroty súťaže Najkrajšie a najlepšie detské knihy jari, leta, jesene a zimy na Slovensku a člen poroty súťaže Najkrajšie knihy Slovenska, organizované Bibianou, etc... (CV pošlem v prípade záujmu).

Mám záujem aj o prácu, ktorá nemusí zodpovedať môjmu vzdelaniu, mojej kvalifikácii, či pracovným skúsenostiam a tiež aj o prácu na čiastočný úväzok.

Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom a želaním pekného dňa

Juraj Žembera, PhD.
editovať


Späť na pracovné príležitosti