Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

META FORUM 2021

META-FORUM 2021 aj o umelej inteligencii zameranej na jazyky

11. 11. 2021 | videné 605-krát

META-FORUM 2021 pozýva odborníkov na jazykové technológie, aby diskutovali o projekte ELG (European Language Grid) a umelej inteligencii zameranej na jazyky. Najnovšie informácie o projekte ELG získajú výskumníci v oblasti jazykových technológií a zástupcovia priemyslu počas online konferencie v dňoch 15. až 17. novembra 2021 vysielanej cez aplikáciu Zoom.

META-FORUM 2021 je séria medzinárodných konferencií o špičkových a inovatívnych jazykových technológiách pre viacjazyčnú informačnú spoločnosť. „Je to miesto, kde sa možno dozvedieť o nedávnom vývoji a úspechoch v oblasti európskych jazykových technológií v priemysle, vo vede a výskume vrátane umelej inteligencie zameranej na jazyky,“ objasňuje RNDr. Radovan Garabík z Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra, ktorý sa na projekte ELG podieľa.

V súčasnosti sú jazykové technológie všade – od vyhľadávačov, osobných asistentov až po strojový preklad. To platí hlavne pre angličtinu, menej už pre iné veľké jazyky. „Množstvo menších európskych jazykov však ani zďaleka nedosahuje potrebnú úroveň technologickej podpory, ktorá by im umožnila fungovať v modernom digitálnom svete. ELG sa snaží zabrániť zaostávaniu týchto technológií a stať sa tak primárnou platformou pre jazykové technológie všetkých európskych jazykov, veľkých aj menších,“ vysvetľuje R. Garabík.

Účasť na podujatí META-FORUM 2021 je bezplatná; ďalšie informácie, program a registráciu nájdete na tejto adrese.

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Súvisiace články