Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Logo programu VISION

Pozvánka na prednášku „Bariatric surgery and non-alcoholic fatty liver disease

7. 6. 2021 | videné 416-krát

Biomedicínske centrum SAV pozýva na prednášku MUDr. Pantelisa Antonakis, Ph.D., pod názvom „Bariatric surgery and non-alcoholic fatty liver disease“, ktorá sa koná 16. júna v rámci cyklu prednášok a kurzov organizovaných projektom VISION (Stratégie na posilnenie vedeckej excelentnosti a inovačnej kapacity pre včasnú diagnostiku nádorov tráviaceho traktu / Strategies to strengthen scientific excellence and innovation capacity for early diagnosis of gastrointestinal cancer).

MUDr. Pantelis Antonakis, Ph.D., je vedúci Oddelenia chirurgickej onkológie na 2. Chirurgickej klinike, “Aretaieion Hospital”, Atény, Grécko. Je špecialistom v oblasti všeobecnej a onkologickej laparoskopickej a robotickej chirurgie.

Prednáška sa zameriava na bariatrickú chirurgiu, chirurgické zákroky spôsobujúce zmeny v tráviacom systéme, ktoré umožňujú zníženie telesnej hmotnosti, a jej pozitívny účinok u pacientov s nealkoholickým ochorením pečene.

Prednáška bude 16. júna 2021 o 15.00 hod. Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu sa bude konať online. Registráciu, ako aj viac informácií, nájdete na webovej stránke projektu VISION. Záujemca dostane na mail prihlasovací kód.

Text: Zuzana Vetrecin Čeplíková, BMC SAV

Súvisiace články