Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na Aperitív Historického ústavu SAV, v. v. i.

Historický Aperitív: Európske granty pre váš výskum v oblasti histórie

15. 5. 2024 | videné 228-krát

Historický ústav SAV, v. v. i, pozýva na ďalšiu prednášku so série seminárov Aperitív. Uskutoční sa vo štvrtok 16. mája 2024 o 10.30 h v zasadacej miestnosti na Klemensovej ul. na 5.poschodí a hostkami budú Zuzana Reptová a Elena Žáková z Centra vedecko-technických informácií SR s príspevkom Európske granty pre váš výskum v oblasti histórie: príležitosti u Európskej rady pre výskum (ERC) a Marie Sklodowska Curie Actions (MSCA) a v rámci Klastra 2 – Kultúra, tvorivosť a inkluzívna spoločnosť.

Zuzana Reptová priblíži fungovanie európskej štruktúry grantov a vysvetlí všetky úskalia pri podávaní projektov. Na konci jej prednášky vystúpi aj Elena Žáková, ktorá sa detailnejšie zameria na fungovanie Klastra 2 pre kultúru, tvorivosť a inkluzívnu spoločnosť.

Tento seminár je určený predovšetkým pre zamestnancov Historického ústavu SAV, ale vítaní sú aj kolegovia z iných príbuzenských spoločensko-vedných odborov a pracovísk. 

Abstrakt prednášky

Nahliadnite do príležitostí pre historikov v najväčšom programe EÚ pre vedu a výskum, naučte sa orientovať v grantových výzvach a vyhľadať tú vhodnú pre vaše potreby. Na tomto stretnutí preskúmame príležitosti v grantoch Európskej rady pre výskum (ERC) a Marie Sklodowska Curie (MSCA). Dozviete sa, ako na prípravu projektu, prejdeme si úskalia, na ktoré si dať pozor a rady, ako zvýšiť svoje šance pri hodnotení. Povieme si aj, pri ktorých grantoch dosahujú slovenskí vedci a vedkyne nadpriemernú úspešnosť, ako začať s vlastným projektom a hlavne množstvo tipov ako uspieť. 

 

Spracovali: Angelika Herucová, Petra Hudek, Historický ústav SAV, v. v. i.

Súvisiace články