Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na podujatie

Dieter Meschede: Kvantový svet – od experimentálneho pohľadu k technológii

10. 5. 2024 | videné 201-krát

QUTE.sk srdečne pozýva na sériu jedinečných prednášok s názvom "The Quantum World – From Experimental Insight to Technology", ktoré bude viesť uznávaný expert v oblasti – prof. Dieter Meschede z University of Bonn. Prednášky sa uskutočnia od 13. do 17. mája 2024 v Auditoriu QUTE, Fyzikálny ústav SAV v Bratislave.

Profesor Meschede predstaví širokú škálu tém z oblasti kvantového sveta a jeho aplikácií v technologických inováciách. Súčasne záujemcov zavedie do základov kvantovej fyziky a ponúkne zaujímavé experimentálne pohľady na tento úžasný svet. Na prednáškach sa dozviete o jednofotónových a viacfotónových systémoch, kontrole kvantových objektov a výzvach a perspektívach kvantovej technológie.

Prednášky sú určené nielen pre študentov magisterského a doktorandského štúdia, ale aj pre všetkých, ktorí majú záujem o získanie základných poznatkov z kvantovej fyziky. Účasť na prednáškach je bezplatná, pre zabezpečenie dostatku miest sa však odporúčame zaregistrovať. Prednášky sa konajú v angličtine.

Vzhľadom na ďalšie odborné podujatia v tomto týždni je posunutý čas konania prednášok na 9.15 hod., aby mali záujemcovia možnosť zúčastniť sa aj na iných zaujímavých udalostiach.

Viac informácií a registrácia

 

Spracovala: Diana Cencer Garafová, QUTE

Súvisiace články