Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Delegácia z Taiwanu na Elektrotechnickom ústave SAV, v. v. i.

Návšteva vedcov z Taiwanu na Elektrotechnickom ústave SAV, v. v. i.

4. 4. 2022 | videné 517-krát

Elektrotechnický ústav SAV, v. v. i., nedávno privítal taiwanskú delegáciu z výskumného inštitútu pre priemyselné technológie ITRI (Industrial Technology Research Institute). Členmi delegácie boli viceprezidenti ITRI Dr. Pei-Zen Chang a Dr. Chih-I Wu so svojimi kolegami, sprevádzaní vedúcim Taipejskej reprezentačnej kancelárie Bratislava Davidom Nan-Yang Lee.

Veľmi prínosná diskusia zahŕňala témy výskumu Elektrotechnického ústavu SAV, v. v. i.,  a umožnila jeho pracovníkom identifikovať niekoľko možností pre budúcu spoluprácu v oblastiach 2D materiálov, výkonovej elektroniky a neuromorfných čipov. Obe strany sa dohodli na posilnení spolupráce cez nové výskumné projekty a výmenné pobyty študentov a výskumných pracovníkov.

ITRI je špičkovou inštitúciou pre aplikovaný výskum a dôležitým medzikrokom medzi základným výskumom vykonávaným na taiwanských univerzitách a celosvetovo uznávaným taiwanským priemyslom.

V rebríčku od Clarivate™ je ITRI tiež jedným zo 100 najlepších svetových inovátorov. Toto ocenenie získali šesťkrát, z toho päť z nich po sebe nasledujúcich rokoch, vďaka čomu sa stali najviac oceňovanou ázijskou inštitúciou v histórii a iba jednou z troch vládou podporovaných výskumných organizácií na tomto zozname v roku 2022.

Spolupráca medzi SAV a ITRI môže pomôcť výrazne zlepšiť zavádzanie inovácií ElÚ SAV, v. v. i., do praxe.

Text a foto: Filip Gucmann, Elektrotechnický ústav SAV, v. v. i.,

Súvisiace články