Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Tlačové správy

KC Academia sídli v malebnom prostredí Starej Lesnej na úpätí Lomnického štítu. Foto: Pavol Novák

SAV hľadá nového manažéra/manažérku kongresového centra a hotela v Starej Lesnej

5. 8. 2022 | videné 187-krát

Vysoké Tatry sú významným vedeckým a konferenčným sídlom SAV. V tatranskom regióne pôsobia tri výskumné ústavy SAV. V Starej Lesnej akadémia prevádzkuje Kongresové centrum Academia (KC Academia) vhodné na organizáciu vedeckých, odborných aj spoločenských podujatí s ubytovaním v atraktívnom prostredí pod Lomnickým štítom. Potenciál zariadenia tohto druhu v centre vysokohorského cestovného ruchu a v bezprostrednej blízkosti špičkových vedeckých pracovísk môže naplno využiť nový manažér/ka kongresového centra. SAV vypísala výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa KC Academia, ktoré je organizačnou zložkou Centra spoločných činností SAV, v. v. i. Uchádzači sa môžu prihlasovať do 30.8.2022  .

Kongresové centrum SAV Academia je situované na úpätí masívu Lomnického štítu, vo východnej časti Vysokých Tatier. Nachádza sa na hranici Tatranského národného parku, v tichom prostredí neďaleko Tatranskej Lomnice a Starého Smokovca. Výhodná poloha je zdôraznená nielen malou vzdialenosťou (15 km) od letiska a hlavných dopravných ťahov v Poprade, ale aj blízkosťou klenotníc architektonických pamiatok Spiša – Levoče, Kežmarku či Starej Ľubovne.

Súčasťou KC Academia je kongresová hala s kapacitou 170 multifunkčných kresiel s moderným technickým vybavením, veľkoplošným plátnom a možnosťou videokonferenčných hovorov. V priestoroch zariadenia sa nachádza aj rokovací salónik, banketová sála, reštaurácia, nočný bar, relaxačné a športové centrum. Ubytovacia kapacita hotela je 82 lôžok.

V regióne Vysokých Tatier pôsobia tri výskumné pracoviská SAV: Ústav vied o Zemi SAV, v. v. i., Ústav experimentálnej fyziky SAV, v. v. i. a Astronomický ústav SAV, v. v. i. Atraktívnou výzvou pre nového riaditeľa/ku KC Academia je možnosť prepojenia vedy, cestovného ruchu, relaxu a kultúry.

„Vnímame prirodzený záujem spoločnosti o popularizačné aktivity v oblasti astronómie a astrofyziky a práve na tomto mieste vidíme potenciál v spojení kongresového centra a  Astronomického ústavu SAV, ktorý sídli v jeho tesnej blízkosti. Vieme si predstaviť, že formou projektu prepojenia týchto dvoch objektov by v Starej Lesnej mohlo vzniknúť napríklad náučno-popularizačné centrum pre astrofyziku alebo multifunkčné vzdelávacie a kultúrne centrum s kongresovou sálou, využiteľnou aj na organizáciu filmových podujatí nielen so zameraním na hory alebo vedu,“ dodal člen Predsedníctva SAV Marek Radvanský.

Oznámenie o výberovom konaní je uverejnené na stránke CSČ SAV, v. v. i.