Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

ENV 2021

Otestujte si svoje vedomosti so Slovenskou akadémiou vied!

22. 9. 2021 | zhliadnuté 831-krát

Vedkyne a vedci zo SAV si aj tento rok pre všetkých návštevníkov online Európskej noci výskumníkov pripravili 14 kvízov z rôznych vedných oblastí. Najlepší riešitelia a riešiteľky v každom kvíze budú odmenení. Kto odpovie správne na čo najviac otázok, má možnosť vyhrať poukážku v hodnote 100 eur na nákup kníh z VEDY – Vydavateľstva SAV.  Všetci, ktorí sa do súťaže zapoja a vyplnia aspoň jeden kvíz, budú zároveň zaradení do žrebovania o 3 bezdrôtové powerbanky a tričká s logom SAV.

Všetkých fanúšikov festivalu vedy pozývame vyskúšať svoje vedomosti z astronómie, geografie, fyziky či chémie. Otestovať môžu svoje poznatky aj z archeológie, psychológie, architektúry, botaniky alebo informatiky. pripravené sú aj kvízy o polyméroch a materiáloch, mediálnej gramotnosti a nechýba ani história, jazykoveda či oblasť neurovied.

Pravidlá súťaže:

Súťaž štartuje 24. septembra 2021 od 9:00 a potrvá do piatka 1.októbra 2021 do 17:00 h. Kvízy budú umiestnené na stránke online.nocvyskumnikov.sk v časti Kvízy. Víťazom 100€ poukážky na nákup kníh sa stane súťažiaca alebo súťažiaci, ktorý zodpovie najviac správnych odpovedí spomedzi všetkých, ktorí sa do kvízu v danej oblasti zapojili. V prípade, že sa na prvom mieste s rovnakým počtom správnych odpovedí umiestni viac účastníkov, o víťazke či víťazovi rozhodne žrebovanie.

Vyhodnotenie kvízov a žrebovanie víťazov sa uskutoční v utorok 5. októbra 2021. Výhercov budeme kontaktovať e-mailom. Všetkým prajeme veľa šťastia!

Vyhlasovateľom súťaže je Slovenská akadémia vied v spolupráci so Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity.

 

Spracovala: Katarína Gáliková

Foto: Martin Bystriansky

 

Súvisiace články