Facebook Instagram Twitter RSS Feed Back to top

Aktuality

Titulný obrázok

Odkaz vedcom: Navštív svoju školu

3. 8. 2021 | zhliadnuté 428-krát

Počas tohtoročnej Európskej noci výskumníkov (ENV), ktorá bude 24. septembra, sa už po druhý raz uskutoční aktivita Navštív svoju školu – Spoznaj svojho vedca. V rámci nej vedkyne a vedci navštívia školu, na ktorej študovali, a ukážu žiakom, že veda nie je nuda a vedecká práca má svoj význam a poslanie.

Organizátori ENV sa preto obracajú s výzvou na vedcov, ktorí by si chceli pripomenúť študentské časy v školskej lavici, vrátiť sa do rodného mesta či miest, kde vyrastali, a ukázať žiakom a študentom, že veda je zaujímavá. 

Obsah prezentácie 

Prezentácia vedcov má mať maximálne 45 minút a má byť prispôsobená vybranému ročníku základnej alebo strednej školy. Má obsahovať interaktívne prvky, pokusy alebo ukážky, ak sa to dá v rámci témy realizovať.  

Prihlásenie

Prihlásiť sa treba prostredníctvom online formulára. Potrebné je vyplniť údaje vrátane preferovanej školy, ktorú vedci navštevovali, príp. navštevujú ich deti alebo aj inú, na ktorej by chceli prezentovať.

Rovnaké prihlasovanie sa uskutoční aj zo strany škôl. Organizátori ENV prihlášky spracujú a skontaktujú prihlásené školy a prihlásených vedcov. V prípade, že nebude možné uskutočniť prezentáciu na preferovanej škole, organizátori ponúknu alternatívu.  

Prihlásiť sa možno do 31. augusta 2021.

Prezentácie Navštív svoju školy sa uskutočnia iba počas dňa Európskej noci výskumníkov – 24. septembra 2021. Ak sa zmenia podmienky pre protipandemické opatrenia, podujatie sa uskutoční virtuálne. 

Ďalšie podrobnosti k aktivite Navštív svoju školu – Spoznaj svojho vedca

Spracovala: Andrea Nozdrovická