Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Ilustračná snímka

Zaži čisté rieky – Clean Rivers Experience, Slovensko!

31. 5. 2021 | videné 655-krát

Do celosvetovej iniciatívy River Cleanup k svetovému dňu životného prostredia a svetovému dňu oceánov sa zapojí aj Slovensko. Brehom Dunaja, Hronu, Váhu, Nitry, Ipľa, Parnej, Žitavy, Laborca a ďalších vodných tokov na Slovensku sa budúci počas víkendu od 4. do 6. júna 2021 dostane zvýšená starostlivosť. Aktivitu na Slovensko priniesli organizátorky medzinárodného projektu Zaži čisté rieky – Clean Rivers Experience. Na projekte sa výrazne podieľa aj Ústav polymérov SAV.

Projekt spája rôzne disciplíny a prístupy s cieľom posunúť Slovensko k ekologickej zodpovednosti a inšpirovať ľudí k udržateľnému spôsobu života. K aktivite pod spoločným názvom Zaži čisté rieky sa pridajú skupiny dobrovoľníkov z rôznych regiónov Slovenska.

Podujatie organizuje nezisková organizácia Human Health Institute, n. o., – Inštitút pre ľudské zdravie (HHI) v spolupráci s Asociáciou bratislavských vodáckych klubov a podporou jednotlivých obcí a miest.

„Budúci víkend začneme priamu akciu, ktorej cieľom je očistiť naše životné prostredie, ale aj seba samých. Zažite čisté rieky Clean Rivers Experience a doprajte si zážitok zo spoločného poznávania a čistenia životného prostredia, ktoré je aj vašou vzácnou súčasťou,” vyzývajú organizátorky na účasť.  

Stretnutia sa začínajú v piatok 4. júna, v sobotu 5. júna a v nedeľu 6. júna v blízkosti vodných tokov a vodných plôch vo viacerých mestách na Slovensku (Bratislava, Trnava, Budmerice, Modra, Spišská Nová Ves, Galanta, Červeník, Šaľa, Komárno, Marcelová, Trnava, Trenčín, Trstice, Prievidza, Košice, Snina, Púchov, Kalonda, Zvolen...). Z hygienických dôvodov organizátori prosia každého účastníka zabezpečiť si rukavice a pevné vrece alebo tašku na zber odpadu a tiež vlastnú fľašu s vodou.

Podrobnejšie informácie TU

Text: Lucia Ďurčová, Human Health Institute

Foto: Katarína Gáliková

Súvisiace články