Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Na snímke z takmer spred roka z vedeckej kaviarne v Košiciach (zľava) Martin Venhart a Ján Gálik

V košickej vedeckej kaviarni o významných vedeckých počinoch na území Slovenska

22. 9. 2020 | videné 842-krát

Po vynútenej prestávke pokračujú v Košiciach vedecké kaviarne. Najbližšia sa koná v zmenenom dni – v utorok – 29. septembra v Kulturfabrik Tabačka na Gorkého ul. 2. Organizátor vzhľadom na sprísnené hygienické opatrenia mení aj miestnosť, tento raz to bude vo väčšej, divadelnej sále.  

O významných vedeckých počinoch na území dnešného Slovenska príde porozprávať Mgr. Martin Venhart, PhD., z Fyzikálneho ústavu SAV v Bratislave. V rámci prednášky prejde rôznymi historickými epochami, rozprávať bude o zaujímavých osobnostiach vedy, techniky a vôbec exaktného myslenia, ich osudoch a najmä ich práci.

„Na Slovensku doteraz nemáme nositeľa Nobelovej ceny a občas máme (často neoprávnene) pocity menejcennosti v porovnaní s veľkými technicky vyspelými krajinami. To však neznamená, že sme sa do svetovej vedy významne nezapísali. Zapísali. Príďte sa porozprávať o tom, čím a kým sa malé Slovensko zapísalo na vedeckú mapu sveta. Budeme mať dobrého sprievodcu,“ pozýva na utorok 29. septembra 18. h do divadelnej sály Kulturfabrik Tabačka organizátor košických vedeckých kaviarní Ján Gálik z Neurobiologického ústavu BMC SAV.

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Foto: Katarína Čižmáriková

Súvisiace články