Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pracovníčky UKE SAV s ocenenými študentkami z Gymnázia M. R. Štefánika, Nové Mesto nad Váhom

Víťazi súťaže Dňa Zeme

29. 6. 2020 | videné 1051-krát

Ústav krajinnej ekológie SAV pri príležitosti Dňa Zeme vyhlásil súťaž pre školské kolektívy a jednotlivcov na tému Koronakríza ako šanca pre planétu Zem, ako aj pre jednotlivcov o najkrajší list Ľudstvu od matky Zeme. Do súťaže sa zapojili deti a žiaci nielen zo Slovenska, ale aj  zo zahraničia – Českej republiky a Talianska.

Počas súťaže vznikli nielen krásne prezentácie, Listy od matky Zeme, ale aj báseň a kresbičky. Všetky práce boli naozaj krásne, kreatívne, ťažké bolo vybrať tie najlepšie. Preto sme sa v súťaži jednotlivcov rozhodli maličkosťou odmeniť každého a udeliť iba jednu víťaznú cenu v kategórii kolektívov, ktorú získala Lucia Fraňová a Alexandra Michalcová z Gymnázia M. R. Štefánika, Nové Mesto nad Váhom. Žiačky vytvorili krásnu animáciu, ako koronakríza ohrozila rodiny a našu planétu. Cenu študentkám odovzdali 23. júna pracovníčky Ústavu krajinnej ekológie SAV priamo v ich škole. Víťaznou cenou bol mikroskop a knižné publikácie, produkty z dielne ÚKE SAV. Z víťazných prác sa zostavila online prezentačná brožúra, ktorá je zverejnená na webovej stránke ústavu a tiež na facebookovej stránke ÚKE SAV.

Srdečne ďakujeme a blahoželáme všetkým zúčastneným deťom, žiakom a študentom! Ďakujeme za vytvorené a prihlásené práce, ktorými ste podporili prvý ročník našej súťaže. Zároveň ďakujeme aj pedagógom a rodičom za ich podporu a pomoc a už sa tešíme na druhý ročník.

Zita Izakovičová, Viktória Miklósová, Magdaléna Bezáková, ÚKE SAV

Foto: ÚKE SAV

Súvisiace články