Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Vedec roka 2019

V utorok 16. júna už 23. ročník ocenenia Vedec roka SR

15. 6. 2020 | videné 1115-krát

Centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská akadémia vied a Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností vyhlásili tento rok 23. ročník oceňovania významných slovenských vedcov, technológov a mladých výskumníkov zo všetkých oblastí vedy a techniky – Vedec roka SR 2019.

Cieľom podujatia Vedec roka SR je profesionálne a spoločensky vyzdvihnúť najvýznamnejšie osobnosti vedeckého života, ako aj  najlepšie dosiahnuté výsledky vo vede a výskume na Slovensku. Nad podujatím prevzala záštitu prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční v utorok 16. júna, pozvanie naň prijali minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a štátny tajomník MŠVVaŠ Ľudovít Paulis, vedúci Kancelárie prezidentky SR Štefan Rozkopál, štatutári podujatia – prof. Ján Kyselovič z CVTI SR, prof. Pavol Šajgalík zo SAV a prof. Dušan Petráš zo ZSVTS. Na oceňovaní sa zúčastnia aj ďalší zástupcovia významných vedecko-výskumných inštitúcií.

Ocenenia za rok 2019 sa budú udeľovať v piatich kategóriách:

  1. Vedec roka
  2. Mladý vedecký pracovník
  3. Inovátor roka
  4. Technológ roka
  5. Osobnosť medzinárodnej spolupráce

Partnermi podujatia sú spoločnosti SPP, Datalan a Tatravagonka. Hlavnými mediálnymi partnermi podujatia sú RTVS a VAT – magazín o vede a technike. Mediálnymi partnermi podujatia sú VEDANADOSAH.sk, časopis Quark, Nextech a Parlamentný Kuriér.

Všetky informácie o podujatí Vedec roka SR 2019 nájdete na webovej stránke Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti v sekcii  Vedec roka SR.

(r)

Súvisiace články