Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na stredajšiu virtuálnu SAVinci kaviareň

SAVinci online: Ako zvláda Slovensko koronavírus

1. 6. 2020 | videné 848-krát

Koronavírus, ktorý sa prvýkrát objavil na Slovensku začiatkom marca, nás postavil pred situáciu, ktorá bola pre všetkých nová. Zaviedli sa opatrenia, ktoré výrazne ovplyvnili náš každodenný život – uzavreli sa školy, škôlky, väčšina obchodov a služieb, a aj mnohí dospelí ostali doma. Pandémia prinútila aj vedeckú kaviareň SAVinci presunúť sa na čas do online priestoru.

Počas uplynulých mesiacov sme chtiac-nechtiac museli obmedziť kontakty so známymi aj neznámymi a na verejnosti nasadiť rúška. Napriek veľmi výrazným zmenám v našich životoch, na ktoré sme sa museli adaptovať, však mali zavedené opatrenia na Slovensku veľkú podporu, čo sa odzrkadlilo aj v ich dodržiavaní.

O tom, ako prežívala slovenská spoločnosť koronavírus, ako vnímala kroky vlády, ako dôverovala inštitúciám a aké sprievodné javy sa v súvislosti s koronavírusom objavili, bude hovoriť vo vedeckej kaviarni SAVinci Marianna Mrva zo Sociologického ústavu SAV.

Priamy prenos z Kongresovej sály Westend Plazza môžete sledovať na facebookových stránkach Slovenská akadémia vied aj Westend Bratislava v stredu 3. júna od 17.30 h.

Dozviete sa nielen o tom, ako v súčasnosti obyvatelia Slovenska vnímajú koronavírus, ale aj o zmene nálad, ktoré nastali v období posledných troch mesiacov, nevynímajúc deti.

Srdečne pozývame!

(an)

Súvisiace články