Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Doc. Ing. Ivan Chodák, DrSc. na vlaňajších Dňoch otvorených dverí ÚPo SAV predvádza polyméry, ktoré sú pevnejšie ako oceľ

V utorok o 14:00 v Rádiu Devín...

12. 4. 2005 | videné 1924-krát
...bol vo vysielaní rozhovor s Ing. Albertom Breierom, DrSc., riaditeľom ÚMFG SAV.

Rozhovor v relácii Solárium – sondy do súkromia vedy – vznikol na základe tlačovej konferencie k 15. výročiu založenia Ústavu molekulárnej fyziológie a genetiky, ktorá bola práve pred týždňom. Venovala sa predovšetkým otázkam dedičných a srdcových ochorení, ich včasnej diagnostike a prevencii.

Slovenský rozhlas si začína Slovenskú akadémiu vied viac všímať. Minulý utorok bol v Nočnej pyramíde SRo doc. Ing. Ivan Chodák, DrSc. z Ústavu polymérov – znamenalo to 90 minút priameho vysielania a odpovedí na otázky redaktora Milana Jeluša, ale aj poslucháčov. Takéto kontaktné relácie môžu veľmi úspešne priblížiť verejnosti našu prácu. Nedávny prieskum agentúry AKO ukázal, že mnohí naši občania považujú Slovenskú akadémiu vied ešte stále za doménu starších „vyslúžilcov“, ktorí sa zabávajú zisťovaním zbytočností. Je však najmä na nás, aby sme tieto názory uviedli na správnu mieru.

Ďalšie Solárium, tentoraz s docentom Chodákom, bude vo vysielaní tento piatok o 14:00, tiež na okruhu Devín. Relácia sa bude venovať environmentálnym aspektom používania plastov.

Bol by som povďačný všetkým, ktorí majú pozvanie do rozhlasových alebo televíznych programov, keby mi to avizovali aspoň 2-3 dni vopred. Vtedy vás môžem na ich vystúpenia upozorniť cez stránku www.sav.sk.

Ďakujem.

Vladimír Hák
tlačový tajomník SAV
hak@up.upsav.sk
tel. 02 / 5249 9450
0903 258 538