Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Marianna Deganutti predstaví svoju monografiu

Pozvánka na prednášku Border Writing as a Language Contact Literary Case

21. 5. 2024 | videné 210-krát

Ústav svetovej literatúry SAV, v. v. i., pozýva na prednášku Border Writing as a Language Contact Literary Case, ktorá sa koná v stredu 22. mája 2024 o 14.00 hod. v zasadacej miestnosti ústavu a zároveň online. Podujatie bude v angličtine.

Marianna Deganutti, nová pracovníčka Ústavu svetovej literatúry SAV, v. v. i.,  predstaví svoju monografiu z roku 2023 s názvom Literary Multilingualism in the Borderlands. The Challenge of Trieste, ktorá vyšla vo vydavateľstve Routledge. Autorka sa v nej zameriava na literárnu viacjazyčnosť, konkrétne na zložité podmienky písania v Terste, kľúčovom európskom pohraničí, ktoré sa nachádza na križovatke medzi latinskou, germánskou a slovanskou civilizáciou.

Marianna Deganutti, PhD., je spoluriešiteľka národného projektu IMPULZ Preklad a transfer štýlu naprieč jazykmi: k teórii jazykového kontaktu v literatúre, ktorý sa realizuje v Ústave svetovej literatúry SAV, v. v. i. Viac o jej doterajšom pôsobení a publikáciách sa dozviete TU.

Link na pripojenie cez Zoom
Meeting ID: 812 0295 8446
Passcode: 364610

Podujatie sa realizuje v rámci projektu IMPULZ Preklad a transfer štýlu naprieč jazykmi: k teórii jazykového kontaktu v literatúre (zodpovedná riešiteľka: Kelbert Rudan Eugenia, PhD.).

 

Zdroj: Ústav svetovej literatúry SAV, v. v. i.

 

 

Súvisiace články