Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Doktorandská búrka

Doktorandská búrka: Príležitosť pre (budúcich) vedcov a doktorandov

3. 5. 2024 | videné 888-krát

Mladí vedci SAV pripravujú v stredu 15. mája 2024 pred Aulou Slovenskej akadémie vied (SAV) na Patrónke podujatie, ktorého zámerom je zmeniť pohľad mladých vedcov alebo potenciálnych doktorandov na svoju kariéru. Ide o pilotný ročník a zároveň aj výnimočnú príležitosť pre tých, ktorí v najbližších týždňoch plánujú ukončiť vysokoškolské štúdium a hľadajú možnosti ďalšieho vzdelávania a vedeckého pôsobenia. Podujatie sa začína o 14.00 hod.

Hlavnou časťou podujatia je prezentácia doktorandského štúdia, vedeckých tímov a klastrov z rôznych ústavov SAV. Účastníci budú mať možnosť zblízka spoznať prácu a projekty svojich kolegov a porozprávať sa s nimi. Posterová sekcia, prezentovaná v anglickom aj slovenskom jazyku, predstaví práce z minimálne 21 ústavov SAV a ponúkne tak prehľad o rozmanitosti vedeckých tém a disciplín.

V rámci sprievodného programu sa uskutoční aj diskusia o duševnom zdraví doktorandov a postdoktorandov. Jej cieľom je šíriť osvetu o pocite psychickej vyčerpanosti, probléme, ktorým počas svojej vedeckej praxe prejde množstvo vedeckých pracovníkov. Hosťami diskusie zameranej na problematiku duševného zdravia v akademickom prostredí budú odborníci z Psychologickej poradne Univerzity Komenského, ale aj Dr. Agáta Šustová Drelová z Historického ústavu SAV, v. v. i., a Dr. Zuzana Očenášová z Ústavu výskumu sociálnej komunikácie SAV, v. v. i. Diskusiu bude viesť moderátor Vedeckého podcastu SAV Dr. Peter Boháč. Otázky bude možné klásť osobne, ale aj cez aplikáciu sli.do.

Pre tých, ktorí majú záujem o interaktívnu zábavu, pripravujú Mladí vedci SAV už zabehnutý Kvíz pre zVEDAvých. Tentoraz si svoje vedomosti otestujú interaktívnou formou cez aplikáciu Quizizz. Víťazi si odnesú poukážky na nákup merchu Slovenskej akadémie vied alebo vedeckej literatúry prostredníctvom vydavateľstva Veda.

Program zakončí stand-up v priestoroch Auly SAV s Docentom (Milan Sedliak) a Samom Trnkom. Hudobný sprievod zabezpečí Tomáš Šrámek, známy ako Bedňa prostredníctvom slam poetry.

Praktické vedecké výstupy predvedú aj kolegovia z Ústavu polymérov SAV, v. v. i., ktorí prinesú deťmi veľmi obľúbený projekt PAŠMAK – cukrovú vatu, ktorá spríjemní podujatie aj mladým vedeckým rodinám. Zahrá aj ľudová hudba folklórneho súboru Gymnik.

Registrácia do 12. mája 2024, prostredníctvom formulára, zaručuje občerstvenie za zvýhodnenú cenu, no nie je podmienkou účasti. Ak sa chcete zúčastniť tohto podujatia, stačí prísť pred Aulu SAV na Patrónke v Bratislave. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia presunie do samotnej Auly SAV na Dúbravskej ceste 9 v Bratislave.

Doktorandská búrka bude nielen príležitosťou na spoznávanie nových vedeckých tém a tímov, ale aj priestorom na rozvoj a zábavu pre (budúcich) vedcov a doktorandov. Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť na objavovanie a spoznávanie vedy a svojich kolegov!

Všetky aktuálne informácie nájdete priebežne na facebookovej stránke podujatia.

 

Spracoval: Tomáš Goga, Geografický ústav SAV, v. v. i, Mladí vedci SAV

Grafika: Tomáš Goga a Natália Feriančeková

Súvisiace články