Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Fotografia č. 1

Krajinní ekológovia zo SAV slávili Deň zeme s najmenšími

22. 4. 2024 | videné 270-krát

Ústav krajinnej ekológie SAV, v. v. i., už tradične oslávil sviatok zeme s tými najmenšími. Pre deti predškolského veku z bratislavskej materskej školy Macharova pripravil v pondelok 22. apríla 2024 vedomostno-športové podujatie s názvom Máme radi prírodu.

Na pripravených stanovištiach si deti precvičili svoje vedomosti o prírode a prakticky si vyskúšali prácu s mikroskopom (Zuzana Šíblová – fotografia 1), ako sa správne starať o domácich miláčikov, ako sa používajú včelárske metličky a dymáky, ako vytočiť med z včelích rámikov (Zuzana Baránková – fotografia 2).

Na pripravenej makete si precvičili priraďovanie charakteristických druhov rastlín a živočíchov k rôznym biotopom (Ivana Kozelová – fotografia 3). Naučili sa, kedy správne kosiť trávu, aby sa neohrozil hmyz a drobné živočíchy a mnoho ďalších zaujímavostí, prečo je dôležité prírodu chrániť a starať sa o životné prostredie.

V tvorivých dielňach si z použitého materiálu vyrobili užitočné pomôcky (Alexandra Hladká, Lujza Kubáčková – fotografia 4). V programe nechýbali ani pohybové aktivity ako prekážkový beh či hod loptou do ozónovej diery  (Andrej Raniak, Jakub Melicher – fotografia 5).  Deň zeme sa vydaril a deti sa už tešia na ďalšie environmentálne podujatia.   

 

Text a foto: Milena Moyzeová, Ústav krajinnej ekológie SAV, v. v. i.

Súvisiace články