Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Budova RTVS, Slovenského rozhlasu

Veda SK: Bolí mozog?

8. 4. 2024 | videné 256-krát

Prečo sa bojíme výšok? Ako vnímame bolesť iných? Kedy nás mozog chráni a kedy sa „vypína“ nevhodne? Otázok by bolo na celú fúru. Mnohé aj rozoberieme, no bez záruky, že sa dostane na všetky.

Hosťom Vedy SK – vedeckej Nočnej pyramídy v Rádiu Slovensko bude v pondelok 8. apríla MUDr. Igor Riečanský, PhD., vedúci oddelenia behaviorálnej neurovedy Ústavu normálnej a patologickej fyziológie Centra experimentálnej medicíny SAV, v. v. i.

V súčasnosti sa zameriava aj na neurálne a kognitívne systémy mnestických funkcií a kognitívnej kontroly. Ako? Rovnako zaujímavou témou je etiopatogenéza mentálnych porúch alebo    

význam a výskum neurostimulačných techník. Ľudský mozog je fascinujúci a napriek pokroku vedy a výskumu stále nedostatočne preskúmaný. „Vôbec nie je jasné, ako neurobiologické mechanizmy generujú psychické fenomény, myslenie alebo cítenie. Ide o jednu z najväčších záhad prírodných vied,“ hovorí okrem iného MUDr. Igor Riečanský, PhD. Atraktívna téma so šibalským podtitulom – Prečo niekedy klameme vlastný mozog – sa začína o 22.20 v Rádiu Slovensko. 

 

Text: Stano Ščepán

Foto: unsplash.com/Kaloyan Draganov

Súvisiace články