Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na podujatie

Pozvánka na prednášku prof. Vladimíra Bužeka: Druhá kvantová revolúcia

8. 4. 2024 | videné 308-krát

QUTE.sk - Slovak National Center for Quantum Technologies pozýva v rámci Svetového dňa kvanta na popularizačno-vedeckú prednášku prof. Vladimíra Bužeka, ktorá sa koná v nedeľu 14. apríla 2024 o 18.30 hod. v Kácečku v Bratislave. Prednáška je určená pre širokú verejnosť a po nej bude nasledovať diskusia so Samuelom Kováčikom (Vedátor_sk) a Máriom Zimanom (riaditeľ Fyzikálneho ústavu SAV, v. v. i.).

Kvantová mechanika od svojho zrodu neustále fascinovala vedcov i laikov svojou záhadnou povahou a revolučnými dôsledkami. Druhá kvantová revolúcia označuje novú éru výskumu a technologického pokroku, ktorá otvára dvere k novým možnostiam pokroku a výzvy pre celý rad disciplín. Prednáška prof. Vladimíra Bužeka sa zameriava na objavovanie základov druhej kvantovej revolúcie a na to, ako ovplyvní našu budúcnosť.

V prednáške okrem iného odprezentuje hlavné technologické a teoretické inovácie, ktoré definujú tento nový vývoj a ktoré majú potenciál zmeniť našu predstavu o výpočtoch, komunikácii, dokonca aj o samotnej realite. Objasní aj otázku, ako sa tieto nové technológie a teórie dotknú najrôznejších odvetví, vrátane informačných technológií, medicíny a materiálových vied.

Vývoj druhej kvantovej revolúcie predstavuje jedinečnú príležitosť pre objavovanie nových hraníc vedy a technológie.

Táto prednáška vás pozýva na cestu poznania a diskusie o tom, ako bude táto revolúcia formovať našu budúcnosť a aké budú jej dôsledky pre spoločnosť ako celok.

Po prednáške bude nasledovať diskusia so Samuelom Kováčikom (Vedátor_sk) a Máriom Zimanom (QUTE.sk a riaditeľ Fyzikálneho ústavu SAV, v. v. i.).

Vstupné na prednášku je 4 eurá, študenti, seniori a ZŤP majú vstup zdarma. Kúpou lístka/registráciou (študenti, seniori a ZŤP) v predpredaji do 11. apríla 2024 budete zaradení do súťaže o zaujímavé ceny.

Registrácia/lístky

Projekt skQCI je financovaný Európskou úniou z programu DIGITAL a programu NextGenerationEU z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR.

Podujatie na Facebooku

 

Zdroj a grafika: QUTE.sk

Súvisiace články