Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Prof. Segev Barak, PhD.

Pozvánka na prednášku o molekulárnych a bunkových mechanizmoch ovplyvňujúcich pitie alkoholu a závislosti

15. 3. 2024 | videné 381-krát

Centrum biovied Slovenskej akadémie vied, v. v. i., pozýva na prednášku prof. Segeva Baraka, PhD., z Tel Avivskej Univerzity na tému: „Molecular and cellular mechanisms gating alcohol drinking and addiction“.  Prednáška sa uskutoční v stredu 20. marca 2024 o 10.00 hod. v Aule SAV na Dúbravskej ceste 9 v Bratislave.

Profesor Barak je riaditeľom Školy psychologických vied na Tel Avivskej univerzite. Akademické tituly získal na Tel Avivskej univerzite, kde v roku 2003 absolvoval štúdium psychológie a komunikácie a v roku 2009 získal doktorát v odbore psychobiológia. Jeho výskum sa zameriava na psychologické a neurobiologické mechanizmy závislosti od alkoholu a drog. Jeho laboratórium využíva multidisciplinárny prístup, ktorý kombinuje sofistikovanú behaviorálnu analýzu správania súvisiaceho s drogami a alkoholom, molekulárnu biológiu, biochémiu a najmodernejšie techniky, ako je napríklad vírusové dodávanie génov alebo umlčovanie génov a sekvenovanie RNA.

Prednáška sa uskutoční v rámci programu Mobility Visit, ktorý umožňuje financovanie návštev významných zahraničných vedcov v SAV.

Ak si chcete dohodnúť stretnutie s profesorom Barakom, kontaktujte Dr. Eliyahu Dremencova: eliyahu.dremencov@savba.sk.

Linka na Zoom pripojenie

Meeting ID: 892 3496 2063

Passcode: 081913

 

Zdroj a foto: OMS SAV

 

 

Súvisiace články