Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na Vivat Scientia! Nech žije veda!

Stretnutia s vedou v Lučenci pokračujú aj v roku 2024

23. 2. 2024 | videné 462-krát

Po krátkej zimnej prestávke pozývame všetkých fanúšikov vedy do Lučenca na podujatie Vivat Scientia! Nech žije veda!, ktoré raz do mesiaca predstavuje vedecké osobnosti Slovenskej akadémie vied a ich výskumné témy. V utorok 27. februára 2024 o 17.00 hod. bude v Mestskom múzeu Lučenec, v budove Radnice, dominovať experimentálna psychológia. S témou Prečo podliehame konšpiračným teóriám? sa predstaví Peter Teličák z Ústavu experimentálnej psychológie Centra spoločenských a psychologických vied SAV, v. v. i.

Uvažovali ste už nad tým, prečo majú niektorí jedinci tendenciu podliehať nepodloženým presvedčeniam alebo konšpiračným teóriám? Jedno z vysvetlení nám ponúka psychológia, ktorá skúma rôzne premenné – evolučné, osobnostné, psychopatologické, kognitívne, ale aj sociálno-psychologické.

Doktor Peter Teličák z Ústavu experimentálnej psychológie CSPV SAV, v. v. i., bude vo februárovej prednáške rozprávať o konšpiračných teóriách, paranormálnych a pseudovedeckých presvedčeniach a ich negatívnych dôsledkoch na spoločnosť. Priblíži nám aj to, ako tieto fenomény skúma veda. Predstaví zaujímavé zistenia o Slovákoch a Slovenkách a pridá tipy, ako nepodložené informácie rozpoznávať a ako im nepodľahnúť.

Srdečne pozývame!

Podujatie podporilo Informačné centrum Europe Direct Lučenec. Prednáška bude v rámci formátu Európska hodinka vysielaná aj naživo prostredníctvom YouTube kanála Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku.

Podujatie na Facebooku

 

Spracovala: Katarína Gáliková

Ilustračné foto: Peter Teličák, Mestské múzeum v Lučenci

Súvisiace články