Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Laureátka vlaňajšieho ročníka

Termín podávania prihlášok do L´Oréal – UNESCO pre ženy vo vede sa predĺžil do 15. marca

20. 2. 2024 | videné 603-krát

Organizátori tohtoročného 8. ročníka programu L´Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede predĺžili termín prijímania prihlášok do 15. marca 2024. Vedkyne do 40 rokov (vrátane) môžu svoje vedecké práce stále prihlasovať na www.prezenyvovede.sk. Víťazky si rozdelia finančnú odmenu 21 000 eur, ktorá je určená nielen nielen na výskumné účely, ale aj na osobný rozvoj.

Podujatie organizuje spoločnosť L’Oréal Slovensko spolu so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) a Slovenskou komisiou pre UNESCO. Hlavným cieľom programu L'Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede je motivovať vedkyne pôsobiace na Slovensku a oceniť ich prácu. Ceny najúspešnejším projektom udelia v 8. ročníku programu v kategóriách Inžinierske vedy a technológie, Vedy o živej prírode a Fyzikálne a formálne vedy.

Veríme, že podobne ako v predošlých ročníkoch nášho programu sa aj do toho ôsmeho prihlásia brilantné mladé dámy, ktoré sú budúcnosťou slovenskej vedy. Plne stojíme za ženami, ktoré pôsobia vo vedeckom výskume a sme hrdí na to, že ich už dlhé roky podporujeme,“ konštatuje Ing. Petr Štěpánek, PhD., MBA, vedecký riaditeľ L´Oréal Slovensko. Do predchádzajúceho ročníka projektu L'Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede sa prihlásilo takmer 40 vedkýň, ceny udelili v troch výskumných oblastiach.

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Foto: TS  L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede 

 

 

Súvisiace články