Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Súčasný stav areálu SAV v Bratislave

SAV predstaví víťaza urbanistickej súťaže na víziu areálu na Patrónke

9. 2. 2024 | videné 587-krát

Slovenská akadémia vied už pozná víťaza urbanistickej súťaže, ktorej cieľom bolo nájsť čo najlepší plán a pravidlá rozvoja jej areálu v Bratislave na Patrónke. Proces výberu a víťazný návrh predstavia zástupcovia SAV, hodnotiacej poroty, ktorá návrh vybrala a autori víťazného návrhu na tlačovej konferencii v utorok 13. februára 2024 o 11.00 hod. v zasadačke Ústavu materiálov a mechaniky strojov SAV, v. v. i. Konferencia sa bude streamovať.  

Na tlačovej konferencii budú prítomní prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc., predseda SAV, prof. Ing. arch. Michal Kohout, český architekt a urbanista, spoluzakladateľ ateliéru Unit architekti a zároveň predseda poroty, prof. Dr. Ing. arch. Henrieta Moravčíková, vedúca Oddelenia architektúry na Historickom ústave SAV, v. v. i., a členka poroty a Ing. arch. Ondrej Marko, organizátor urbanistickej súťaže, Ateliér 2021.

Tlačová konferencia bude spojená s prezentáciou víťazného urbanistického návrhu a môžete ju sledovať na facebookovej stránke SAV alebo na YouTube kanáli SAV. Všetkých záujemcov a záujemkyne pozývame sledovať živý prenos. Videozáznam prenosu bude na spomenutých stránkach dostupný aj po skončení podujatia.

Po tlačovej konferencii budú postery všetkých prihlásených návrhov umiestnené vo vestibule Auly SAV na Dúbravskej ceste 9 v Bratislave.

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Ilustračné foto: Martin Bystriansky

Súvisiace články