Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Rabadajova

Organizátori otvorili registráciu do 8. ročníka programu L'Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede

1. 12. 2023 | videné 502-krát

Finančná odmena  21 000 eur nielen na výskumné účely, ale aj na osobný rozvoj je suma, ktorú si rozdelia ocenené vedkyne v programe L'Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede. Spoločnosť L'Oréal na Slovensku spolu s partnermi Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenskou komisiou pre UNESCO a platformou Žijem vedu spustili prihlasovanie do 8. ročníka tohto programu. Finančné prostriedky získajú tri vedkyne vo veku do 40 rokov, pričom záujemkyne môžu svoje vedecké práce prihlásiť na webe www.prezenyvovede.sk  do 29. februára 2024.

Hlavným cieľom programu L'Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede je motivovať vedkyne pôsobiace na Slovensku a oceniť ich prácu. V 8. ročníku programu si odnesú ocenenie tri výskumníčky do 40 rokov (vrátane) z oblasti environmentálnych vied, fyzikálnych vied a matematiky či informatiky. Ceny najúspešnejším projektom udelia celkovo v týchto kategóriách: Inžinierske vedy a technológie, Vedy o živej prírode a Fyzikálne a formálne vedy.

Novinkou tohto ročníka je navýšená finančná odmena 7000 eur, ktorá nie je limitovaná iba na použitie vo vedeckom výskume. Víťazky tak môžu túto sumu použiť na profesijný rozvoj, ale aj na súkromné účely. „Veríme, že podobne ako v predošlých ročníkoch nášho programu sa aj do toho ôsmeho prihlásia brilantné mladé dámy, ktoré sú budúcnosťou slovenskej vedy. Plne stojíme za ženami, ktoré pôsobia vo vedeckom výskume a sme hrdí na to, že ich už dlhé roky podporujeme,“ uviedol Ing. Petr Štěpánek, PhD., MBA, Vedecký riaditeľ L´Oréal Slovensko.

Do predchádzajúceho ročníka projektu L'Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede sa prihlásilo takmer 40 vedkýň, pričom ceny udelili v troch výskumných oblastiach.

V kategórii Inžinierske vedy a technológie zvíťazila Dr. Akansha Mehta z Univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Laureátkou kategórie Fyzikálne a formálne vedy sa stala Mgr. Olga Vyviurska, PhD. z Ústavu analytickej chémie Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. V kategórii Vedy o živej prírode určila komisia ako víťazku doc. RNDr. Miroslavu Rabajdovú, PhD., pôsobiacu na Lekárskej fakulte Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach.

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Zdroj a foto: TS  L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede 

Súvisiace články