Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na podujatie

Vianoce s Pálffyovcami na Smolenickom zámku: Unikátny pohľad na históriu a vianočné tradície

24. 11. 2023 | videné 451-krát

Smolenický zámok bude v nedeľu 17. decembra 2023 hostiť výnimočnú udalosť Vianoce s Pálffyovcami. Podujatie ponúkne návštevníkom nezabudnuteľný pohľad na život v minulosti prostredníctvom scénických prehliadok v sprievode grófiek Pálffyových a ich verného personálu.

Scénické prehliadky zámku sa budú konať od 13.00 do 18.00 h, každú celú hodinu.

„Príďte spoločne s nami prežiť Vianoce s Pálffyovcami, vďaka ktorým ožije minulosť a vianočné čaro získa nový význam,” hovorí Martina Andrisová, PR manažérka Smolenického zámku.

Návštevníci Smolenického zámku budú mať týždeň pred Vianocami jedinečnú možnosť okúsiť scénické prehliadky v sprievode grófiek Pálffyových a ich oddaných zamestnancov. Tí im priblížia vianočné zvyky a tradície nielen v aristokratickom prostredí, ale aj na vidieku.

Udalosť je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Scénické prehliadky návštevníkov vtiahnu do príbehov dávno minulých, ktoré im odhalia, ako ich samotní predkovia slávili predvianočné a vianočné obdobie. Pripravená bude aj interaktívna hra, ktorá preverí znalosti malých aj veľkých. Tí najšikovnejší, ktorí vylúštia hádanku, sa môžu tešiť aj na sladkú odmenu. „Návštevníci sa môžu tešiť na nezabudnuteľný vianočný zážitok,” dodáva Martina Andrisová.

Rezervácie sú možné na e-mailovej adrese manager-zamok@savba.sk.

Smolenický zámok zostáva otvorený aj počas vianočných prázdnin denne od 25. do 30. decembra 2023 a od 2. do 7. januára 2024 od 11.00 do 16.00 h.

Prehliadka Vianoce s Pálffyovcami je spoplatnená. Vstupné: dospelí – 8 eur, deti od 6 rokov, študenti, dôchodcovia, ZŤP – 5 eur, deti od 3 do 6 rokov – 1 euro a deti do 3 rokov zdarma.

Viac informácií o podujatí nájdete na webovej stránke Smolenického zámku, e-mailom manager-zamok@savba.sk alebo na telefónnom čísle +421 910 420 890.

Nájdete nás aj na Facebooku a na Instagrame.

Tešíme sa na vás!

 

Spracovala: Martina Andrisová, KC SAV Smolenice

Súvisiace články