Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Novembrová SAVinci kaviareň

Novembrová SAVinci kaviareň bude o Afrike

13. 11. 2023 | videné 349-krát

V utorok 14. novembra 2023 o 18.00 hod. sa v Eurovei v Bratislave uskutoční ďalšia zo série vedeckých kaviarní SAVinci. Popularizačné prednášky vedcov a vedkýň zo Slovenskej akadémie vied sa konajú pravidelne každý druhý utorok v mesiaci. Tentoraz sa s prednáškou Afrika včera, dnes aj zajtra predstaví afrikanista Silvester Trnovec z Ústavu orientalistiky SAV, v. v. i.

Silvester Trnovec je historik, afrikanista, ktorý sa zaoberá dejinami západnej a severnej Afriky v 19. a 20. storočí, ako aj súčasným dianím na africkom kontinente. Vyštudoval históriu a francúzsky jazyk. V rámci vedeckej činnosti sa tiež venuje európskemu imperializmu a jeho dôsledkom na vývoj Afriky a Európy.

V prednáške ponúkne zamyslenie, aké miesto má Afrika v dejinách a ako Afriku a jej obyvateľov dones ovplyvňujú jej spoločné dejiny s Európou. Vysvetlí, prečo je dnes dôležité sa o týchto témach rozprávať aj na Slovensku.

Aká budúcnosť čaká Afriku? Čo nám môžu dať migranti z Afriky? Čo sa môžeme naučiť od Afričanov a Afričaniek? Pozývame vás do vedeckej kaviarne SAVinci v utorok 14. novembra 2023 o 18.00 hod. v Eurovea 2 – Foodhall-e na 1. poschodí, kde sa aj na tieto otázky pokúsi dať odpoveď odborník na túto oblasť Silvester Trnovec z Ústavu orientalistiky SAV, v. v. i.

Podujatie na Facebooku

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Grafika: Natália Feriančeková

 

 

Súvisiace články