Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na historický Aperitív

Pozvánka na Aperitív: Od priekupníkov k biznismenom

25. 10. 2023 | videné 487-krát

Historický ústav SAV, v. v. i., v rámci svojho cyklu  Aperitív pozýva na ďalšiu zo svojich pravidelných prednášok. Vo štvrtok 26. októbra 2023 o 10.30 hod. prednesie príspevok s názvom Od šmelinářů k byznysmenům: příspěvek k dějinám podnikání mezi normalizací a transformací Veronika Pehe z Ústavu pro soudobé dějiny, Akademie věd ČR, v. v. i.

Prednáška sa koná na Klemensovej 19 v Bratislave, v zasadacej miestnosti ústavov spoločenských vied SAV, v podkroví na V. poschodí. 

Napriek tomu, že 90. roky sa vo východnej Európe často spájajú s podnikateľským "boomom", súkromné podnikanie sa neobjavilo zo dňa na deň. Prednáška Veroniky Pehe predstaví najmä nelegálne možnosti súkromného podnikania v Československu v období normalizácie a zameria sa na to, aké súvislosti môžeme pozorovať medzi podnikateľskými praktikami pred a po roku 1989, keď postava nového podnikateľa fungovala ako vzor pre obnovenú strednú triedu v dobových médiách, vizuálnej kultúre a politickom diskurze, a stelesňovala prísľub voľného trhu.

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

 

 

Súvisiace články