Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na cestu (z) mesta

Pozvánka na Cestu (z) mesta do Chorvátskeho Grobu

20. 8. 2023 | videné 410-krát

Chorvátsky Grob sa podľa odborníkov rozsahom výstavby považuje za najväčšie suburbium nielen v okolí Bratislavy, ale i na Slovensku. Jeho sídelný rozvoj je sústredený najmä do lokality Čierna Voda, ktorá sa za niekoľko rokov zmenila z poľnohospodárskej usadlosti na rozsiahlu rezidenčnú zónu so stovkami nových domov. V snahe priblížiť tento fenomén Múzeum mesta Bratislavy pozýva v stredu 23. augusta 2023 na komentovanú prechádzku Cesta (z) mesta do Chorvátskeho Grobu. Sprevádzať budú starostka obce Vladimíra Vydrová a  Martin Šveda z Geografického ústavu SAV, v. v. i.

„Aj napriek tomu, že do zástavby postupne pribudli škola, kostol či maloobchodné predajne, vybavenosť službami je tu nedostatočná a obyvatelia sú odkázaní na dochádzanie do Bratislavy,“ načrtáva prehliadku M. Šveda, ktorý je zároveň kurátorom výstavy Cesta (z) mesta. Na podujatí priblíži výzvy spojené s rozsiahlym stavebným rozvojom v priľahlých obciach Bratislavy práve na príklade Chorvátskeho Grobu.

Vstupné na podujatie je 4 eurá, zľavnené 2 eurá. Vstupenky sú v predaji v pokladnici Starej radnice alebo na GoOut.net.    

Miesto stretnutia je v stredu 23. augusta 2023 o 17.30 h na zastávke Chorvátsky Grob, Monar na Čiernej Vode (linka autobusu 525).

Viac info aj TU

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Foto: MMB

Súvisiace články