Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na tohtoročnú Európsku noc výskumníkov

Prihlásiť sa na Európsku noc výskumníkov možno do 30. júna 2023

27. 6. 2023 | videné 415-krát

Na prihlásenie sa na tohtoročnú Európsku noc výskumníkov zostáva už len niekoľko dní. Uzávierka prihlasovania vedeckých stánkov a vedeckých prednášok sa končí 30. júna 2023. Podrobné informácie nájdete v newsletteri.

Už 17. ročník festivalu vedy Európska noc výskumníkov sa uskutoční 29. septembra 2023. Jej hlavnými organizátormi sú Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenská akadémia  vied, Centrum vedecko-technických informácií SR a I-Europa – portál EURACTIV.sk. Cieľom podujatia je prezentovať výsledky vedy a techniky ako neoddeliteľnú súčasť našich každodenných životov. V tomto roku sa chcú organizátori zamerať na prezentáciu technologických výdobytkov a inovatívnych riešení, ktoré uľahčujú a spríjemňujú život, no najmä môžu pomôcť zvrátiť nepriaznivé trendy globálneho vývoja (klimatická kríza, znižovanie prírodných zdrojov, nové choroby/epidémie a pod.).  

Z viacerých identifikovaných oblastí, ktorým sa organizátori v rámci jednotlivých ročníkov postupne venujú, sa počas aktuálne pripravovaného podujatia zamerajú na dve hlavné témy: VODA - jej šetrenie, ochrana, čistenie, predchádzanie míňaniu zdrojov a podobne, a UMELÁ INTELIGENCIA a jej úloha pri napredovaní ľudstva a riešení problémov, ktorým svet čelí (so zreteľom aj na možné riziká). Priestor budú mať aj prezentácie vedeckých myšlienok a ukážok z iných oblastí ako počas minulých ročníkov. 

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Súvisiace články