Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Predseda Slovinskej akadémie vied a umení profesor Peter Štih a predseda SAV profesor Pavol Šajgalík pri podpise Dohody o spolupráci

SAV pri príležitosti 70. výročia jej založenia obnovila bilaterálnu spoluprácu so Slovinskou akadémiou vied a umení

26. 6. 2023 | videné 589-krát

Predseda Slovenskej akadémie vied profesor Pavol Šajgalík a predseda Slovinskej akadémie vied a umení profesor Peter Štih vo štvrtok dňa 22. júna 2023 na pôde SAV podpísali Dohodu o spolupráci, ktorá umožní vyhlásenie spoločnej výzvy a výmenu vedeckých pracovníkov/pracovníčok medzi oboma organizáciami. Stretnutia sa zúčastnila podpredsedníčka SAV pre zahraničné styky Dr. Zuzana Panczová.

SAV pokračuje vo svojom úsilí rozširovať bilaterálnu spoluprácu o  významné pracoviská v Európe a vo svete tak, aby sa vytvorili predpoklady na prípravu spoločných medzinárodných projektov, pričom predseda SAV vyzdvihuje i nutnosť úzkej spolupráce krajín strednej Európy s cieľom zvýšenia ich vplyvu v rámci európskych projektových výziev.

Výzvu na predkladanie slovinsko-slovenských mobilitných projektov zverejní Odbor medzinárodnej spolupráce na svojej stránke ešte tento rok.

 

Spracovala: Lucia Kürthiová, OMS SAV

Foto: Martin Bystriansky

 

Súvisiace články