Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na konferenciu

Pozvánka na júnovú konferenciu Genetická toxikológia a prevencia rakoviny

13. 4. 2023 | videné 474-krát

Biomedicínske centrum SAV, v. v. i., Ústav experimentálnej onkológie a Nadácia Výskum rakoviny po dvojročnej prestávke pozývajú na pravidelné stretnutia vedeckých a výskumných pracovníkov z Českej a Slovenskej republiky. Konferencia pod názvom Genetická toxikológia a prevencia rakoviny ponúka priestor na prezentáciu a diskusiu o najnovších výsledky a o aktuálnych problémoch z oblasti genetickej toxikológie, onkológie a prevencii nádorových ochorení, molekulárnej a bunkovej biológie, nanotoxikológie/nanobiológie alebo vplyvoch životného prostredia na ľudské zdravie.

Podujatie sa uskutoční v dňoch 12. – 15. júna 2023 v KC Smolenice.

„Teší nás stúpajúci záujem mladých vedeckých pracovníkov o túto konferenciu. Je to pre nich vhodná príležitosť na získavanie prvých praktických skúseností s prezentáciou vlastných výsledkov a ich diskusiou so skúsenejšími kolegami,“ konštatujú organizátori konferencie, ktorí dodávajú, že aj v tomto roku vďaka dotácii poskytnutej Československou biologickou spoločnosťou môžu znížiť konferenčný poplatok pre študentov vysokých škôl a doktorandov.

Novinkou tohtoročnej konferencie je súťaž o najlepší poster. Sponzorom tejto súťaže je vedecký časopis vydávaný americkou fyziologickou spoločnosťou AJP-Cell Physiology, ktorý sa venuje predovšetkým novinkám v oblasti bunkovej a molekulárnej fyziológie, integrovaným reguláciám na bunkovej úrovni, génovej expresii, bunkovým interakciám, ako aj patofyziológii, morfológii a imunológii.

Viac informácií na webovej stránke konferencie

 

Zdroj a foto: Organizátori a webová stránka konferencie

Súvisiace články