Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Košická vedecká kaviareň

Pozvánka do košickej vedeckej kaviarne: Rozprávka o upírovi alebo nehaňme kliešťa!

26. 3. 2023 | videné 576-krát

Pozvanie do marcovej košickej vedeckej kaviarne prijal zapálený vedecký popularizátor, košický "guru" popularizácie a výskumu kliešťov doc. MVDr. Branislav Peťko, DrSc., vedúci Centra aplikovaného výskumu Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach. Prednáška s názvom Rozprávka o upírovi alebo nehaňme kliešťa! bude 29. marca 2023 v malej kinosále košickej Tabačky, začína sa o 18. hodine.

„Téma marcovej kaviarne sa týka nás všetkých. Máme marec, stromy pučia, kvitnú prvé jarné kvietky, jarné slnko začína hriať, a je to tiež signál pre kliešte, aby sa prebudili a zháňali si potravu. O tom, ako tieto potvorky žijú a ako máme s nimi koexistovať, príde porozprávať človek, ktorý ich veľmi dobré pozná a má k nim aj hlboký vzťah,“  pozýva na prednášku hlavný organizátor košických vedeckých kaviarní Ján Gálik z Neurobiologického ústavu BMC SAV, v. v . i. 

MVDr. Branislav Peťko, DrSc., dlhoročný vedecký pracovník Parazitologického ústavu SAV, v súčasnosti vedúci Centra aplikovaného výskumu UVLF v Košiciach prevedie účastníkov vedeckej kaviarne svojou rozprávkou o tejto malej potvorke, na pohľad nie vábnej, ale nesmierne dôležitej. Predstavíme si kliešťa ako ´uslintané zlo´, ale aj ´dobrého rytiera´, a do značnej miery záleží aj na nás, akého hrdinu si z tejto rozprávkovej bytosti urobíme," dodáva sám autor prednášky Branislav Peťko.

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Foto: vedeckakaviaren.sk

Súvisiace články