Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na podujatie

Pozvánka na diskusiu o etike a ekonomike vedeckého publikovania

24. 10. 2022 | videné 732-krát

V utorok 25. októbra 2022 od 9.00 hod sa uskutoční v Aule SAV v areáli na Patrónke v Bratislave podujatie o nástrahách publikovania vedeckých výstupov v najrôznejších vydavateľstvách pod názvom Seriózne, sporné alebo predátorské? Otvorene o etike a ekonomike vedeckého publikovania. Organizátormi diskusie sú Slovenská akadémia vied (SAV) a Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR).

Tlak na publikovanie výsledkov výskumu vedcov v kombinácii s posunom k online sprístupňovaniu rozšíril pochybné publikovanie. Čo je etické a čo už nie? Aké dôsledky na kvalitu výskumu a vedeckú reputáciu môže mať publikovanie výsledkov v rôznych rýchlo rastúcich vydavateľstvách, ako je napr. MDPI? Ako sa správajú predátori vedeckého publikovania?

CVTI SR a SAV pripravili diskusiu o dôsledkoch publikovania vo vydavateľstvách, ktoré majú rysy predátorských vydavateľstiev.

Záujemcovia sa môžu zapojiť do diskusie o vysoko aktuálnej téme za prítomnosti expertov na vedecké publikovanie, ako je Zuzana Stožická (CVTI SR) alebo Eduard Baumohl (Ekonomická univerzita). Problematika publikovania vedeckých výstupov je veľmi aktuálna a boli by sme radi, keby sa zapojilo čo najviac ľudí so širokým spektrom názorov.

Program podujatia je uverejnený v prílohe.

Do diskusie sa dá pripojiť aj cez slido.com #publikovanie alebo cez priamo cez tento link.

Registrácia na podujatie 

Udalosť na Facebooku

Livestream cez youtube kanál SAV

Tešíme sa na stretnutie!

 

Spracovali: Jitka Dobbersteinova, CVTI SR, Tomáš Hromádka

Foto: unsplash.com/Kaitlyn Baker; CVTI SR

Súvisiace články