Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Neformálne stretnutie zamestnancov SAV s predsedníctvom

Neformálne stretnutie zamestnancov SAV s predsedníctvom

21. 10. 2022 | videné 761-krát

S cieľom podporiť vnútornú súdržnosť SAV, priblížiť pracovníkom SAV prácu predsedníctva a vytvoriť priestor pre spoločnú diskusiu sa vo štvrtok 13. októbra 2022 v areáli SAV na bratislavskej Patrónke uskutočnilo teambuildingové podujatie pre zamestnancov akadémie Pivo s Predsedníctvom SAV.

Na úvod sa prítomným prihovoril predseda SAV prof. Pavol Šajgalík, ktorý zdôraznil myšlienku podujatia a to poskytnúť možnosť neformálneho stretnutia a rozhovorov v príjemnej atmosfére. “Chcel by som prízvukovať, aby sme spolu ťahali za jeden koniec a spolu podporovali Slovenskú akadémiu vied. Verím, že toto popoludnie strávite vo veľmi príjemnom duchu. Prajem si, aby sme spoločne nadviazali bližší vzťah, aby sme všetci boli schopní pôsobiť v prospech tejto inštitúcie,“ povedal. Po jeho príhovore sa začala neformálna diskusia v skupinkách, ktorú prerušovali jednoduché súťaže a vystúpenia členov predsedníctva.

Pre tých, ktorí uspeli v súťaži, boli pripravené vecné ceny s logom SAV. Podujatie vtipne oživil moderátor Richard Vrablec, ktorý slovne pozvŕtal prítomných členov Predsedíctva SAV. Tak sa mohli zamestnanci SAV dozvedieť „z prvej ruky a naživo“ o aktivitách akadémie, programoch pre doktorandov, školeniach, podujatiach, rokovaniach a iných pripravovaných novinkách.

Pre deti zamestnancov si organizátori v spolupráci s Ústavom materiálov a mechaniky strojov SAV, v. v. i., a Chemickým ústavom SAV, v. v. i., tiež pripravili program, a tak mohli – možno budúci „dediční vedci“ – skúmať svet pod mikroskopom, vyskúšať si výrobu vlastného cukríka a popritom vidieť, ako v skutočnosti prebieha proces lisovania kovového prášku, ale aj kresliť si na chodník či zahrať si futbal.

Tí, ktorí nemali odvahu spýtať sa členov predsedníctva „z očí do očí“, mohli svoju otázku napísať na nástenku, rovnako však mohli pridať aj návrh, čo by očakávali od vedenia SAV a čo im v SAV chýba – a chceli by.

Príjemné „postávanie“ prirodzene ukončilo až zapadajúce slnko a chlad. Zdá sa, že nultý ročník odštartoval príjemnú tradíciu.

Fotogaléria z podujatia

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Foto: Martin Bystriansky

Súvisiace články