Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

VISION

Online kurz „Gastrointestinal Stromal Tumors (GIST)“

10. 10. 2022 | videné 388-krát

Biomedicínske centrum SAV, v. v. i., pozýva na online kurz pod názvom  „Gastrointestinal Stromal Tumors (GIST)“, ktorý sa koná v rámci cyklu prednášok a kurzov organizovaných projektom VISION (Stratégie na posilnenie vedeckej excelentnosti a inovačnej kapacity pre včasnú diagnostiku nádorov tráviaceho traktu / Strategies to strengthen scientific excellence and innovation capacity for early diagnosis of gastrointestinal cancer). Termín online kurzu je dňa 19. októbra 2022 o 14.00 – 16.00 hod. (CET)

Kurz pozostáva z nasledujúcich prednášok:

  1. Speaker: George Agrogiannis, MD, Ph.D.: The pathology and molecular mapping of GIST,
  2. Speaker: Nikolaos Memos, MD, Ph.D.: Surgical challenges of GIST tumors,
  3. Speaker: Jose Duran Moreno, MD, MSc.: Targeted therapy for GIST

 

a pripravili ho špičkoví klinici z National and Kapodistrian University of Athens (NKUA). Prednášky budú v anglickom jazyku.

National and Kapodistrian University of Athens (NKUA) bola oficiálne založená v roku 1837. Je prvou univerzitou nielen v Grécku, ale aj v regióne východného Stredomoria a zároveň najväčšou univerzitou v počte študentov v Európe.

Klinika propedeutickej chirurgie patrí k renomovaným chirurgickým onkologickým pracoviskám s vysokokvalifikovanými a medzinárodne uznávanými odborníkmi. Špecializuje sa hlavne na liečbu nádorov tráviaceho traktu, vrátane nádorov pečene, žlčových ciest a pankreasu.

V rámci jednotlivých prednášok predstavia špičkoví odborníci z NKUA aktuálny stav poznatkov v oblasti diagnostiky onkologických pacientov, moderné chirurgické postupy a aktuálne možnosti liečby.                                                                 

Prednáška sa bude konať online. Registráciu, ako aj viac informácií, nájdete na webovej stránke projektu VISION.

Záujemca dostane na mail prihlasovací kód.

Projekt VISION je podporený z programu Európskej únie pre výskum a inovácie Horizont 2020, číslo grantu 857381.

 

Text: BMC SAV, v. v. i.

Súvisiace články