Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Z rokovania

Predseda SAV Pavol Šajgalík prijal veľvyslankyňu SR v Taliansku Karlu Wursterovú a zástupkyňu riaditeľa IVF Mariannu Neupauerovú

1. 7. 2022 | videné 635-krát

Predseda SAV prof. Pavol Šajgaík prijal v piatok 1. júla 2022 na pôde akadémie veľvyslankyňu SR v Taliansku Karlu Wursterovú a zástupkyňu riaditeľa Medzinárodného vyšehradského fondu (IVF) Mariannu Neupauerovú. Stretnutia sa zúčastnili aj podpredsedníčka SAV pre zahraničné styky Mgr. Zuzana Panczová, PhD., člen Predsedníctva SAV Mgr. Michal Kšiňan, PhD., a Ing. Silvia Kecerová, PhD., z Odboru medzinárodnej spolupráce SAV.

Cieľom stretnutia bolo predstaviť ponuku spolupráce SAV s Talianskom v rámci programu V4-Taliansko spolufincovaným IVF. Z Talianska navrhli na spoluprácu Taliansky technologický inštitút v Janove s dobrou reputáciou, ktorý je pripravený spolupracovať na rôznych projektoch s krajinami V4.

SAV zváži túto spoluprácu;  záujem má o medicínske, nanomedicínske témy a spoločenskovedné témy. SAV naďalej podporuje spoluprácu s CNR Taliansko (Národná rada pre výskum). Spolupráca sa však podľa K. Wursterovej môže rozvinúť aj na iné inštitúcie. Ako zdôraznila M. Neupauerová, prioritou je spolupráca všetkých štyroch krajín V4 s Talianskom, no vyšehradský fond je veľmi flexibilný spolufincovať aj iné programy (V4 a Južná Kórea).

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Foto: Martin Bystriansky

Súvisiace články