Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na SPACE:LAB summer school 2022

Letná škola SPACE::LAB 2022

27. 6. 2022 | videné 602-krát

Naučiť sa používať najmodernejšie IT prístupy pre výskum vesmíru je cieľom ďalšieho ročníka SPACE::LAB summer school 2022. Tohtoročná letná škola sa koná od 22. do 24. augusta a podľa organizátorov si dala za úlohu spájať ľudí, know-how, zručnosti a myšlienky z výskumu vesmíru a IT sektora. Účastníci sa budú venovať optimalizácii v galaktickej astrofyzike, automatickej deteckii eventov na astronomických snímkach a tiež zaujímavým praktickým úlohám, kde budú môcť účastníci spojiť sily a pripraviť inovatívne riešenia.

Letná škola sa začína v pondelok 22. augusta 2022 o 8.30 h na Bulharskej 4 v Košiciach a končí sa v stredu 24. augusta 2022 o 17.00 h. Na každý deň je pre účastníkov pripravený program.

Lektori letnej školy SPACE:LAB

  • Vierka Maslej Krešňáková, Deep Learning Specialist, Dep. of cybernetics and artificial intelligence, FEI, TUKE
  • Roman Nagy, Astrophysicist, MatFyz / Faculty of Mathematics, Physics, and Informatics, UK BA
  • Stanislav Hrivňak, Data scientist, GlobalLogic Slovakia
  • Ondrej Palkoci, Full-stack developer, freelancer
  • Šimon Mackovjak, Space scientist, SPACE::LAB / Dep. of Space Physics, IEP, SAS

Letná škola SPACE::LAB Summer School 2022 je jedným z projektov Oddelenia kozmickej fyziky Ústavu experimentálnej fyziky SAV, v. v. i., v Košiciach. Prihlásiť sa na ňu môžu všetci uchádzači so serióznym záujmom o výskum vesmíru a IT technológie, znalosťou anglického jazyka (texty prezentácií a zdroje pre samoštúdium budú v angličtine), znalosťou objektovo orientovaného programovacieho jazyka (úroveň používateľa aspoň dva roky – počas letnej školy sa bude používať jazyk Python) a majú možnosť zúčastniť sa celej letnej školy s vlastným notebookom.

Registrácia je otvorená do 31. júla 2022, potrebné je zaslať e-mail s motivačným listom, v ktorom záujemca opíše, prečo sa chce zúčastniť na letnej škole, na space-lab@saske.sk.

Program letnej školy je vďaka podpore Európskej vesmírnej agentúry (ESA) zadarmo. Uchádzači si však musia zabezpečiť na vlastné náklady cestovné, ubytovanie a stravu.

Podrobnejšie informácie

Ako to na letnej škole vyzeralo minulý rok

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Súvisiace články