Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pavilón SARIO

CEMEA prezentovalo výskumný program na sympóziu EVS35 v Nórsku

17. 6. 2022 | videné 438-krát

V nórskom v mestečku Lilleström neďaleko hlavného mesta Oslo sa dňoch 11. až 15. júna 2022  uskutočnil 35. ročník výstavy a sympózia Electrical Vehicle Sympózium.

Ide o najväčšie európske podujatie v oblasti elektrických vozidiel, na ktorom sa zúčastnilo do 400 vystavovateľov. Rozdelené bolo na odbornú konferenciu a výstavu. Hlavný dôraz kládli organizátori tohto roku na pokrok v oblasti nabíjania elektrických vozidiel. Okrem toho boli na výstave ukázané aj nové modely elektrických áut.

Slovenský stánok na EVS35 zabezpečila Slovenská agentúra pre rozvoj investícii a obchodu (SARIO). V stánku predstavili svoje výrobné produkty v oblasti elektrickej mobility slovenské firmy (AgeVolt, Babetta, PowereX Energy, EoCell, SEAK, Voltia, Unitech). Centrum pre výskum pokročilých materiálov, v. v. i., Slovenskej akadémie vied (CEMEA) predstavilo na sympóziu svoj výskumný program v oblasti výskumu a vývoja batérií. Pavilón SARIO navštívil aj veľvyslanec Slovenska v Nórsku Roman Bužek. Exponáty a program sympózia dokumentovali pokroky v oblasti elektrickej mobility. Ukazuje sa, že oblasť elektromobility sa dynamicky rozvíja a v blízkej budúcnosti sa stanú elektrické autá v našom živote čoraz bežnejšie.

 

Text a foto: Karol Fröhlich, CEMEA SAV, v. v. i.

Súvisiace články