Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Pozvánka na Letnú školu vedecko-technickej diplomacie

Pozvánka na Letnú školu vedecko-technickej diplomacie

6. 6. 2022 | videné 425-krát

Od 1. do 15. júla 2022 sa online uskutoční ďalší ročník letnej školy vedecko-technickej diplomacie – Science and Technology Diplomacy Summer School: the university-accredited training in science diplomacy. Zameraná je na profesionálov v oblasti vedy, techniky a globálnych záležitostí. Iniciatíva je spoločným projektom SciTech DiploHub a IBEI, Institut Barcelona d'Estudis Internacionals a hlavných vedeckých organizácií a organizácií pre medzinárodné vzťahy v Barcelone.

Aj tento ročník SciTech DiploHub chce zdôrazniť potrebu zblíženia vedy a diplomacie v snahe čeliť skrytým výzvam ľudstva. Letná škola umožní účastníkom v tejto vznikajúcej disciplíne, vedeckej diplomacii, trénovať s najlepšími odborníkmi z celého sveta.

Science and Technology Diplomacy Summer School bude skúmať najdôležitejšie trendy v oblasti vedeckej diplomacie, ako je umelá inteligencia, globálne zdravie, vedecká spolupráca v časoch konfliktov a klimatických zmien. Je to tiež vynikajúca príležitosť pre profesionálny rozvoj s hybridným programom, ktorý kombinuje online lekcie prednášajúcich na vysokej úrovni s offline materiálmi.

Účasť na podujatí potvrdili:

  • Nienke Buisman, vedúca oddelenia pre medzinárodnú spoluprácu pre výskum a inovácie v Európskej komisii,
  • Luis Fernando Machado, vedúci oddelenia pre vedu, technológiu a inovácie Ministerstva zahraničných vecí Brazílie,
  • Kimberly Montgomery, riaditeľka medzinárodných záležitostí a vedeckej diplomacie v Americkej asociácii pre rozvoj vedy,
  • Lidia Brito, regionálna riaditeľka pre vedu pre Latinskú Ameriku a Karibik v UNESCO.

Podrobné informácie o Science and Technology Diplomacy Summer School

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Súvisiace články