Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

L’Oreál-UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko

Prihlásiť sa do súťaže L’Oreál-UNESCO Pre ženy vo vede možno do 31. mája 2022

18. 5. 2022 | zhliadnuté 417-krát

Záujemkyne o zaslanie svojho projektu do súťaže L’Oreál-UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko majú stále možnosť zúčastniť sa. Organizátori projektu predĺžili termín na zaslanie prihlášok do 31. mája 2022 do polnoci. Víťazka v každej kategórii získa ocenenie v sume 5 000 eur.

Súťaž L’Oreál-UNESCO Pre ženy vo vede je určená pre výskumníčky do 40 rokov (t. j. vedkyňa nemôže do 31. októbra 2022 prekročiť 41 rokov). Od tohto ročníka sa projekty podávajú v troch kategóriách:

  • Formal sciences
  • Life and environmental sciences
  • Physical sciences

Prihlásené projekty bude hodnotiť odborná komisia v SAV, ktorej predsedá prof. RNDr. Ľubica Lacinová, DrSc., členka Predsedníctva SAV. 

„Program L'Oréal UNESCO Pre ženy vo vede je ideálnou príležitosťou, ako posunúť svoju vedeckú kariéru vpred a zároveň sa stať inšpiráciou pre ďalšie ženy, ktoré by chceli pracovať vo výskume. Už teraz sa tešíme na všetky práce, ktoré vedkyne pôsobiace na Slovensku do programu prihlásia,“ uviedla Ľubica Lacinová.

Registrácia projektu

Viac informácií nájdete na stránke projektu alebo TU.

Projekt L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program organizuje na Slovensku spoločnosť L´Oréal spolu so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, o. z., a Slovenskou komisiou pre UNESCO.

 

Spracovala: Andrea Nozdrovická

Foto: L’Oreál-UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko

Súvisiace články