Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program

Do uzávierky súťaže L’Oreál-UNESCO pre ženy vo vede zostávajú posledné dni

11. 5. 2022 | zhliadnuté 402-krát

Záujemkyne o súťaž L’Oreál-UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko majú posledné dni na prihlásenie do súťaže. Svoje prihlášky môžu posielať do nedele 15. mája 2022 do polnoci. Víťazka v každej kategórii získa ocenenie v sume 5 000 eur.

Súťaž je určená výskumníčkam do 40 rokov (t. j. vedkyňa nemôže do 31. októbra 2022 prekročiť 41 rokov). Projekty sa podávajú od tohto ročníka už v troch kategóriách:

  • Formal sciences
  • Life and environmental sciences
  • Physical sciences

Prihlásené projekty bude hodnotiť odborná komisia v SAV, ktorej predsedá prof. RNDr. Ľubica Lacinová, DrSc., členka Predsedníctva SAV. 

„Program L'Oréal UNESCO Pre ženy vo vede je ideálnou príležitosťou, ako posunúť svoju vedeckú kariéru vpred a zároveň sa stať inšpiráciou pre ďalšie ženy, ktoré by chceli pracovať vo výskume. Už teraz sa tešíme na všetky práce, ktoré vedkyne pôsobiace na Slovensku do programu prihlásia,“ uviedla Ľubica Lacinová.

Registrácia projektu

Viac informácií nájdete na stránke projektu alebo TU.

Projekt L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko – talentový program organizuje na Slovensku spoločnosť L´Oréal spolu so Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, o. z., a Slovenskou komisiou pre UNESCO.

Spracovala: Katarína Gáliková

Foto: L’Oréal UNESCO Pre ženy vo vede, Slovensko