Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Na snímke vojnoví utečenci z Ukrajiny v stane na hraničnom priechode Ubľa-Malyj Bereznyj

Zbierka na podporu Ukrajine na Ústave polymérov SAV, v. v. i.

2. 3. 2022 | videné 1044-krát

Oddelenie kompozitných materiálov s podporou vedenia Ústavu polymérov SAV, v. v. i., organizuje materiálnu zbierku pre ženy a deti z Ukrajiny, ktoré prekročili slovensko-ukrajinské hranice a nachádzajú sa v prihraničných táboroch.

„Môj svet sa zmenil a stále je ťažké uveriť, že to nie je len historicky katastrofálny film. Všetci, ktorých milujem najviac vo svojom živote, zostali tam, kde je môj domov. V tejto situácii sa takmer celý svet, európske krajiny aj Slovensko spojili ako nikdy predtým a každý nachádza cestu ako pomôcť. Avšak ešte veľa ľudí je pri hraniciach a budú prichádzať na Slovensko a aj a oni budú potrebovať materiálnu pomoc. Budem vám vďačná, ak sa aj Vy zapojíte do tejto výzvy a pomoci. Dopredu vám ďakujem a prajem všetkým, aby sme mohli žiť opäť v mieri a bezpečí,“ hovorí Anastasiia Stepura, doktorandka na Ústave polymérov SAV, v. v. i., rodáčka z Ukrajiny a iniciátorka zbierky.

Zoznam vecí potrebných pre ženy a deti v táboroch pri hranici:

Hygienické prostriedky: najviac potrebujú všetko na dezinfekciu, detské plienky, vlhčené utierky, dámske vložky, rúška, respirátory, tuhé mydlá, no môže byt aj iná drogéria.

Potraviny: balená voda, džúsy, čaje, káva, trvanlivé potraviny (nie tie,  ktoré potrebujú varenie), napríklad konzervy, paštéty, prípadne sladkosti, chrumky, tyčinky, detská výživa, džúsiky s cukrom pre deti.

Zdravotnícky materiál: obväzy, lieky na chrípku, horúčku, kašeľ, upchatý nos, proti bolesti, lekárničky.

Iný materiál: deky, termodeky, spacáky, karimatky, hračky pre deti.

Veci môžete priniesť do zasadačky Ústavu polymérov SAV, v. v. i., v areáli SAV na Dúbravskej ceste v termínoch:

  • 2. a 3. marca od 9.00 do 10.30 h
  • 8. a 9. marca 9.00 do 10.30 h

Vyzbierané materiály po dohovore odvezieme do zariadenia Bratislavská arcidiecézna charita (BACH), Krasinského 6, 821 04 Bratislava.

V prípade otázok viac informácií poskytne Anastasiia Stepura na emailovej adrese: anastasiia.stepura@savba.sk

 

Spracovala: Katarína Gáliková

Foto: TASR/František Iván

Súvisiace články