Facebook Instagram Twitter RSS Feed Back to top on side

Informačná stránka organizácie SAV

Publikácie

Matematický ústav SAV, v. v. i.

Publikačná činnosť obsahuje údaje z on-line databázy Ústrednej Knižnice SAV.

Zvoľte si rok/kategóriu pre výpis publikácií:
  • BATTELLI, Flaviano - FEČKAN, Michal. General Melnikov Approach to Implicit ODE´s. In Journal of Dynamics and Differential Equations, 2022, vol. 34, p. 365-397. (2021: 1.173 - SJR, Q1 - SJR). ISSN 1040-7294. Dostupné na: https://doi.org/10.1007/s10884-020-09859-y Typ: ADCA
  • BENIA, Kheireddine - BEDDANI, Moustafa - FEČKAN, Michal - HEDIA, Benaouda**. Existence result for a problem involving ψ-Riemann-Liouville fractional derivative on unbounded domain. In Differential Equations and Applications, 2022, vol. 14, no. 1, p. 83-97. ISSN 1847-120X. Dostupné na: https://doi.org/10.7153/dea-2022-14-06 Typ: ADEB
  • CAO, Xiaokai - FEČKAN, Michal - SHEN, Dong - WANG, JinRong**. Iterative learning control for impulsive multi-agent systems with varying trial lengths. In Nonlinear Analysis : Modelling and Control, 2022, vol. 27, no. 3, p. 445-465. (2021: 0.602 - SJR, Q2 - SJR). ISSN 1392-5113. Dostupné na: https://doi.org/10.15388/namc.2022.27.25475 Typ: ADEA
  • ČUNDERLÍKOVÁ, Katarína. Conditional Intuitionistic Fuzzy Mean Value in Connection with IF-Probability. In Lecture notes in networks and systems. - Cham : Springer, 2022, vol. 338, p. 51-59. (2021: 0.151 - SJR, Q4 - SJR). ISSN 2367-3370. Dostupné na: https://doi.org/10.1007/978-3-030-95929-6_4 Typ: ADMB
  • DILNA, Nataliya** - FEČKAN, Michal. Exact Solvability Conditions for the Non-Local Initial Value Problem for Systems of Linear Fractional Functional Differential Equations. In Mathematics, 2022, vol. 10, art. nr. 1759. (2021: 0.538 - SJR, Q2 - SJR). ISSN 2227-7390. Dostupné na: https://doi.org/10.3390/math10101759 Typ: ADCA
  • DVUREČENSKIJ, Anatolij. A short note on categorical equivalences of proper weak pseudo EMV-algebras. In Journal of Algebraic Hyperstructures and Logical Algebras, 2022, vol. 3, no. 1, p. 35-44. ISSN 2676-6000. Dostupné na: https://doi.org/10.52547/HATEF.JAHLA.3.1.4 Typ: ADEB
  • DVUREČENSKIJ, Anatolij** - LACHMAN, Dominik. n-dimensional observables on k-perfect MV-algebras and k-perfect effect algebras. I. Characteristic points. In Fuzzy Sets and Systems, 2022, vol. 442, p. 1-16. (2021: 1.338 - SJR, Q1 - SJR). ISSN 0165-0114. Dostupné na: https://doi.org/10.1016/j.fss.2021.05.005 Typ: ADMA
  • DVUREČENSKIJ, Anatolij** - LACHMAN, Dominik. n-dimensional observables on k-perfect MV-algebras and k-perfect effect algebras. II. One-to-one correspondence. In Fuzzy Sets and Systems, 2022, vol. 442, p. 17-42. (2021: 1.338 - SJR, Q1 - SJR). ISSN 0165-0114. Dostupné na: https://doi.org/10.1016/j.fss.2021.08.027 Typ: ADMA
  • DVUREČENSKIJ, Anatolij. Prof. Antonio Di Nola - 3/4C? In Journal of Algebraic Hyperstructures and Logical Algebras, 2022, vol. 3, no. 1, p. 1-3. ISSN 2676-6000. Dostupné na: https://doi.org/10.52547/HATEF.JAHLA.3.1.1 Typ: GII
  • DVUREČENSKIJ, Anatolij - NEMOGA, Karol. Odišiel prof. RNDr. Lev Bukovský, DrSc. In Obzory matematiky, fyziky a informatiky, 2022, roč. 51, č. 1, s. 10-13. ISSN 1335-4981. Typ: GII
  • FEČKAN, Michal - LI, Qixiang - WANG, JinRong. Existence and Ulam-Hyers stability of positive solutions for a nonlinear model for the Antarctic Circumpolar Current. In Monatshefte für Mathematik, 2022, vol. 197, no. 3, p. 419-434. (2021: 0.607 - SJR, Q2 - SJR). ISSN 0026-9255. Dostupné na: https://doi.org/10.1007/s00605-021-01618-5 Typ: ADCA
  • FEČKAN, Michal - LIU, Kui - WANG, JinRong**. (ω, T)-periodic solutions of impulsive evolution equations. In Evolution Equations and Control Theory, 2022, vol. 11, no. 2, p. 415-437. (2021: 0.606 - SJR, Q2 - SJR). ISSN 2163-2480. Dostupné na: https://doi.org/10.3934/eect.2021006 Typ: ADCA
  • FEČKAN, Michal - WANG, JinRong** - ZHANG, W. Existence of Solutions for Nonlinear Elliptic Equations Modeling the Steady Flow of the Antarctic Circumpolar Current. In Differential and Integral Equations, 2022, vol. 35, no. 5-6, p. 277-298. (2021: 1.037 - SJR, Q1 - SJR). ISSN 0893-4983. Dostupné na internete: https://www.researchgate.net/publication/358954590_Existence_of_Solutions_for_Nonlinear_Elliptic_Equations_Modeling_the_Steady_Flow_of_the_Antarctic_Circumpolar_Current Typ: ADCA
  • FEČKAN, Michal - URAZBOEV, Gayrat - BALTAEVA, Iroda. Inverse Scattering and Loaded Modified Korteweg-de Vries Equation. In Journal of Siberian Federal University. Mathematics and Physics, 2022, vol. 15, no. 2, p. 176-185. (2021: 0.267 - SJR, Q3 - SJR). ISSN 1997-1397. Dostupné na: https://doi.org/10.17516/1997-1397-2022-15-2-176-185 Typ: ADEB
  • FEČKAN, Michal - DANCA, Marius-F.**. Stability, Periodicity, and Related Problems in Fractional-Order Systems : Editorial. In Mathematics, 2022, vol. 10, art. nr. 2040. (2021: 0.538 - SJR, Q2 - SJR). ISSN 2227-7390. Dostupné na: https://doi.org/10.3390/math10122040 Typ: GII
  • GUAN, Yi - FEČKAN, Michal - WANG, JinRong. Explicit solution of atmospheric Ekman flows with some types of Eddy viscosity. In Monatshefte für Mathematik, 2022, vol. 197, p. 71-84. (2021: 0.607 - SJR, Q2 - SJR). ISSN 0026-9255. Dostupné na: https://doi.org/10.1007/s00605-021-01551-7 Typ: ADCA
  • CHEN, Dan - FEČKAN, Michal - WANG, JinRong. Investigation of Controllability and Observability for Linear Quaternion-Valued Systems from Its Complex-Valued Systems. In Qualitative Theory of Dynamical Systems, 2022, vol.21, art. nr. 66. (2021: 0.358 - SJR, Q3 - SJR). ISSN 1575-5460. Dostupné na: https://doi.org/10.1007/s12346-022-00599-6 Typ: ADCA
  • CHEN, Dan - FEČKAN, Michal - WANG, JinRong. On the Stability of Linear Quaternion-Valued Differential Equations. In Qualitative Theory of Dynamical Systems, 2022, vol. 21, no. 1, art. nr. 9, p. 1-17. (2021: 0.358 - SJR, Q3 - SJR). ISSN 1575-5460. Dostupné na: https://doi.org/10.1007/s12346-021-00540-3 Typ: ADCA
  • CHUNOVKINA, A.G. - STEPANOV, A. V. - WIMMER, Gejza. On estimation of linear regression confidence bands: Analytical solution and Monte Carlo simulation. In Advanced Mathematical and Computational Tools in Metrology and Testing XII : Series on Advances in Mathematics for Applied Sciences – Vol. 90 (2022), p. 188-196. - World Scientific, 2022. ISBN 978-981-124-237-3. Dostupné na: https://doi.org/10.1142/9789811242380_0010 Typ: AECA
  • KACPRZYK, J. - ČUNDERLÍKOVÁ, Katarína - ANGELOVA, Nora - ATANASSOV, Krassimir T. Modifications of the Goguen´s intuitionistic fuzzy implication. In Notes on Intuitionistic Fuzzy Sets, 2021, vol. 27, no. 4, p. 20-29. ISSN 1310-4926. Dostupné na: https://doi.org/10.7546/nifs.2021.27.4.20-29 Typ: ADEB
  • LIU, Rui - FEČKAN, Michal - O´REGAN, Donal - WANG, JinRong. Controllability Results for First Order Linear Fuzzy Differential Systems. In Mathematics, 2022, vol. 10, art. nr. 1193. (2021: 0.538 - SJR, Q2 - SJR). ISSN 2227-7390. Dostupné na: https://doi.org/10.3390/math10071193 Typ: ADCA
  • LIU, Rui - FEČKAN, Michal - WANG, JinRong - O´REGAN, Donal. Ulam type stability for first-order linear and nonlinear impulsive fuzzy differential equations. In International Journal of Computer Mathematics, 2022, vol. 99, no. 6, p. 1281-1303. (2021: 0.519 - SJR, Q2 - SJR). ISSN 0020-7160. Dostupné na: https://doi.org/10.1080/00207160.2021.1967940 Typ: ADCA
  • LUO, Mei - FEČKAN, Michal - WANG, JinRong** - O´REGAN, Donal. g-Expectation for Conformable Backward Stochastic Differential Equations. In Axioms, 2022, vol. 11, no. 2, art. no. 75. (2021: 0.441 - SJR, Q3 - SJR). ISSN 2075-1680. Dostupné na: https://doi.org/10.3390/axioms11020075 Typ: ADCB
  • MIAO, Fahe - FEČKAN, Michal - WANG, JinRong. Constant vorticity water flows in the modified equatiorial β-plane approximation. In Monatshefte für Mathematik, 2022, vol.197, p. 517-527. (2021: 0.607 - SJR, Q2 - SJR). ISSN 0026-9255. Dostupné na: https://doi.org/10.1007/s00605-021-01571-3 Typ: ADEA
  • MIAO, Fahe - FEČKAN, Michal - WANG, JinRong. Exact solution and instability for geophysical edge waves. In Communications on Pure and Applied Analysis, 2022, vol. 21, no. 7, p. 2447-2461. (2021: 0.792 - SJR, Q2 - SJR). ISSN 1534-0392. Dostupné na: https://doi.org/10.3934/cpaa.2022067 Typ: ADMA
  • PAŠTÉKA, Milan. Úvod do Galoisovej teórie. Rec. Jaroslav Hančl, Ladislav Mišík. Bratislava : VEDA, vydavateľstvo SAV, 2021. 136 s. ISBN 978-80-224-1919-2 Typ: AAB
  • QIU, Wanzheng - FEČKAN, Michal - O´REGAN, Donal - WANG, JinRong. Convergence Analysis for Iterative Learning Control of Conformable Impulsive Differential Equations. In Bulletin of the Iranian Mathematical Society, 2022, vol. 48, p. 193-212. ISSN 1735-8515. Dostupné na: https://doi.org/10.1007/s41980-020-00510-6 Typ: ADMA
  • REPICKÝ, Miroslav. Rosenthal families, filters, and semifilters. In Archive for Mathematical Logic, 2022, vol. 61, p. 131-153. (2021: 0.566 - SJR, Q1 - SJR). ISSN 1432-0665. Dostupné na: https://doi.org/10.1007/s00153-021-00779-2 Typ: ADCA
  • SATHIYARAJ, T. - FEČKAN, Michal - WANG, JinRong**. Synchronization of Fractional Stochastic Chaotic Systems via Mittag-Leffler Function. In Fractal and Fractional, 2022, vol. 6, art. nr. 192. (2021: 0.644 - SJR, Q2 - SJR). (2022 - WOS, SCOPUS). ISSN 2504-3110. Dostupné na: https://doi.org/10.3390/fractalfract6040192 Typ: ADCA
  • WANG, JinRong - FEČKAN, Michal - GUAN, Yi. Constant Vorticity Ekman Flows in the β-Plane Approximation. In Journal of Mathematical Fluid Mechanics, 2021, vol. 23, art. nr. 85. (2020: 1.298 - IF, Q3 - JCR, 1.004 - SJR, Q1 - SJR, karentované - CCC). (2021 - Current Contents). ISSN 1422-6928. Dostupné na: https://doi.org/10.1007/s00021-021-00612-z Typ: ADCA
  • WIMMER, Gejza - WITKOVSKÝ, Viktor. Lineárny model v prípade nie normálne rozdelených meraní. In ROBUST 2022 : Sborník abstraktů. - Praha, ČR : JČMF, 2022, s. 16. Typ: GII
  • WITKOVSKÝ, Viktor - WIMMER, Gejza. PolyCal - Matlab algorithm for comparative polynomial calibration and its applications. In Advanced Mathematical and Computational Tools in Metrology and Testing XII : Series on Advances in Mathematics for Applied Sciences – Vol. 90. - World Scientific, 2022, p. 501-512. ISBN 978-981-124-237-3. Typ: AECA
  • WITKOVSKÝ, Viktor - WIMMER, Gejza. A note on computing the exact distribution of the bootstrap mean. In ROBUST 2022 : Sborník abstraktů. - Praha, ČR : JČMF, 2022, s. 17. Typ: GII
  • YOU, Zhongli - FEČKAN, Michal - WANG, JinRong - O´REGAN, Donal. Relative controllability of impulsive multi-delay differential systems. In Nonlinear Analysis : Modelling and Control, 2022, vol. 27, no. 1, p. 70-90. (2021: 0.602 - SJR, Q2 - SJR). ISSN 1392-5113. Dostupné na: https://doi.org/10.15388/namc.2022.27.24623 Typ: ADMA
Ohlasy:
1.1 Citácie v zahraničných publikáciách registrované v citačných indexoch Web of Science Core Collection
1.2 Citácie v zahraničných publikáciách registrované v databáze SCOPUS
2.1 Citácie v domácich publikáciách registrované v citačných indexoch Web of Science Core Collection
2.2 Citácie v domácich publikáciách registrované v databáze SCOPUS
*3 Citácie v zahraničných publikáciách neregistrované v citačných indexoch
3.1 Citácie v zahraničných publikáciách neregistrované v citačných indexoch
3.2 Citácie v zahraničných publikáciách registrované v iných vedeckých citačných databázach, ako je Web of Science Core Collection a Scopus
*4 Citácie v domácich publikáciách neregistrované v citačných indexoch
4.1 Citácie v domácich publikáciách neregistrované v citačných indexoch
4.2 Citácie v domácich publikáciách registrované v iných vedeckých citačných databázach, ako je Web of Science Core Collection a Scopus
5 Recenzie v zahraničných publikáciách
6 Recenzie v domácich publikáciách
7 Umelecké kritiky zahraničné
8 Umelecké kritiky domáce
9 Reprodukcie umeleckých diel autora v zahraničnej publikácii alebo médiu
*9 Citácie v zahraničných publikáciách registrované v iných vedeckých citačných databázach, ako je Web of Science Core Collection a Scopus
10 Reprodukcie umeleckých diel autora domácej publikácii alebo médiu
*10 Citácie v domácich publikáciách registrované v iných vedeckých citačných databázach, ako je Web of Science Core Collection a Scopus