Aktuality

Prihlášky na Európsku noc výskumníkov

Vložil(a): S. Ščepán, 11.8.2017, videné 538-krát

V poradí už 11. ročník festivalu vedy Európska noc výskumníkov 2017 sa uskutoční v piatok 29. septembra. Podobne ako pri predchádzajúcich ročníkoch aj tentoraz za aktívnej účasti vedeckých pracovísk a vedcov zo SAV.

Témou 11. ročníka festivalu je motto “Made by Science – Vytvorené vedou”. Ambíciou organizátorov je poukázať na fakt, že každý deň využívame tisícky výsledkov vedy a inovácií, počnúc ranným budíkom až po zhasnutie večernej lampy, bez toho aby sme si to uvedomovali. Všetko na svete sa skladá z elementárnych častíc, tak ako by finálny vynález, produkt, služba nevznikli bez malých, ale významných objavov. Všetko okolo nás si preto zaslúži nálepku “Made by Science – Vytvorené vedou”.

Prestížne podujatie láka každoročne množstvo návštevníkov a je vďačným priestorom popularizovania vedy a vedeckých výsledkov verejnosti. Online prihlasovanie aktivít a vedeckých stánkov bude možné len do 5. septembra 2017. Po spracovaní prihlášky v systéme bude prihlasovateľov telefonicky kontaktovať lokálny koordinátor pre dané miesto podujatia, s ktorým sa potvrdzujú technické a priestorové požiadavky.

Prihlášku pre festival vedy nájdete na: http://www.nocvyskumnikov.sk/prihlasky.html

Hlavné podujatie festivalu vedy sa uskutoční v priestoroch Starej tržnice, zároveň budú prebiehať súbežne sprievodné podujatia v ďalších lokalitách v rámci Bratislavy, ale aj v Banskej Bystrici, v Žiline, Košiciach, Poprade a Tatranskej Lomnici.

V prípade záujmu prezentácie vedecko-populárnej prednášky, či ponuky  atraktívnej témy a nápadu, ktorý osloví školskú mládež alebo široké publikum, neváhajte kontaktovať projektového koordinátora priamo e-mailom: petraninova@sovva.sk

(spn)

 

 

Príloha

Foto z 10. ročníka Európskej noci výskumníkov 2016