Facebook Instagram Twitter RSS Feed PodBean Back to top on side

Aktuality

Konferenčná sála počas panelovej diskusie. Okrem prof. Pavla Šajgalíka sa jej zúčastnili aj Peter Dröll, ktorý má na starosti priemyselné technológie na oddelení výskumu a inovácií Európskej komisie, Zuzana Nehajová, poradkyňa ministra hospodárstva pre inovácie a inteligentný priemysel a David Earle Hathaway,  viceprezident pre inžinierske činnosti a inovácie spoločnosti U.S. Steel Košice

Začala sa konferencia Reindustrializácia EÚ 2016

27. 10. 2016 | videné 1018-krát
Medzinárodná konferencia REinEU 2016 odštartovala 26. októbra v bratislavskej Inchebe. Trvať bude tri dni a spojí predstaviteľov európskej i medzinárodnej komunity z oblasti výskumu a inovácií, ako aj významných zástupcov podnikateľského sektora. Diskutovať budú o úlohe vedy, výskumu a inovácií pri rozvoji európskej ekonomiky a reindustrializácie Európy. 
 
Podujatie, ktoré sa koná v rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ, je zamerané  najmä na zabezpečenie rastu výroby a konkurencieschopnosti Európy v „tradičnejších“ výrobných odvetviach s podporou nových výskumných trendov. 
Počas oficiálneho otvorenia konferencie sa publiku prihovorili aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan, generálny riaditeľ Direktoriátu pre výskum a inovácie Európskej komisie Robert-Jan Smits či štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Rastislav  Chovanec.  Prostredníctvom videa návštevníkov pozdravil bývalý predseda Európskeho parlamentu Jerzy Buzek.
Prvý deň konferencie sa konala panelová diskusia s názvom Re-industrializácia EÚ - naše príležitosti. Akademickú obec v diskusii reprezentoval predseda SAV prof. Pavol Šajgalík. Panelisti diskutovali o úlohe verejných politík pri podpore inovácií, spolupráci medzi priemyslom a výskumom či o tom, ako dosiahnuť väčšie zapojenie novších členov EÚ do európskych programov na podporu vedy a výskumu ako Horizont 2020. 
V ďalšej panelovej diskusii s názvom Akademicko/ priemyselná spolupráca a transfer technológií, vystúpil za SAV Ing. Karol Frohlich, DrSc, ktorý je jej podpredsedom pre prvé oddelenie vied.
Súčasťou konferencie počas nasledujúcich dní budú expozície progresívnych podnikov a univerzít, návštevy podnikov v okolí Bratislavy, workshopy či súťaže. Na záver účastníci konferencie predložia strategický dokument pod názvom Bratislavská agenda, ktorý bude slúžiť ako podklad pre tvorbu politík maltskému predsedníctvu v Rade EÚ. 
Program podujatia a ďalšie podrobnosti nájdete tu.