Aktuality

Konferencia Integratívna onkológia 2 a zhromaždenie Nie je to mimo nás

30.1.2020, otvorené 516-krát

 

Pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine (World Cancer Day) organizuje Nadácia Výskum rakoviny 4. februára v Aule SAV v areáli na Patrónke v Bratislave konferenciu Integratívna onkológia 2 so satelitnou prednáškou 7. februára v Biomedicínskom centre SAV. V čase od 8. do 8.20 h bude pred Aulou SAV zhromaždenie Nie je to mimo nás, ktorého cieľom je prihlásiť sa k podpore myšlienok Svetového dňa proti rakovine.

„Tieto aktivity zvyšujú povedomie občanov o problematike onkologických ochorení a považujeme ich za významný príspevok, ktorý môže napomôcť k riešeniu stále sa zvyšujúcej incidencie nádorových ochorení, lebo nie je to mimo nás,“ vysvetľuje člen organizačného výboru z Nadácie Výskum rakoviny RNDr. Ján Sedlák, DrSc.

Každý účastník zhromaždenia dostane knižnú záložku, dielo akademického maliara Miroslava Cipára.

Integratívna onkológia 2

Konferencia Integratívna onkológia 2 v Aule SAV sa začína o 10. h (registrácia je možná od 9. h). Otázky prednášajúcim môžete položiť aj online na www.sli.do (vstup #WCD-BA) od dnešného dňa (31. januára) aj počas konferencie.

Program konferencie nájdete v prílohe.

Pár faktov o rakovine

• Rakovina je druhou najčastejšou príčinou úmrtí vo svete.

• Až 9,6 milióna ľudí zomiera každý rok na rakovinu – odhadom sa toto číslo v roku 2030 zdvojnásobí.

• Najmenej jedna tretina najčastejších typov rakoviny je preventabilná.

• Až 3,7 milióna životov ročne by sa zachránilo správnym využitím zdrojov na prevenciu, skorú detekciu a včasnú a kvalitnú liečbu. (r)

Príloha

Pozvánka