Aktuality

Protestné zhromaždenie vedcov SAV

Vložil(a): S. Ščepán, 2.8.2018, videné 850-krát

Iniciatíva „Veda chce žiť“ zvoláva na piatok ráno od 8.45 hodiny protestné zhromaždenie vedcov Slovenskej akadémie vied. Inštitúcia sa v uplynulých týždňoch dostala do kritického stavu. Ministerstvo  školstva do dnešného dňa nezapísalo nové vedecké výskumné inštitúcie do registra.

„Vnímame a počúvame požiadavky radových vedeckých zamestnancov a s podporou akademických orgánov SAV sme sa rozhodli zorganizovať zhromaždenie. Slovenská akadémia vied dodala ministerstvu školstva všetky dokumenty potrebné pre registráciu, aj nad rámec zákona. Ministerstvu školstva nič nebráni k zápisu, aby sme mohli začať fungovať v normálnom režime,“ povedal Fedor Gömöry, vedecký pracovník z Iniciatívy „Veda chce žiť“.

Na protestnom zhromaždení v areáli SAV na Dúbravskej ceste vystúpia okrem iniciátorov aj predstavitelia Predsedníctva, Snemu a Odborového zväzu SAV, mladí vedci ale aj významný chemik Ján Tkáč, ktorý je ako jediný Slovák držiteľom prestížneho vedeckého grantu ERC. Sprievodný protest sa uskutoční aj v Košiciach. 

Monika Hucáková

Foto: Vladimír Šimíček 

 

 

Príloha

Areál SAV na Dúbravskej ceste v Bratislave.