Aktuality

Bioinformatický workshop na SAV

Vložil(a): S. Ščepán, 28.3.2018, videné 438-krát

Výpočtové stedisko SAV organizuje v dňoch 23.až 26.apríla 2018 workshop na tému bionformatika s názvom "PRACE Seasonal School on Bioinformatics", na ktorý pozýva všetkých záujemcov.  Podujatie sa bude konať v Centre biológie rastlín a biodiverzity Slovenskej akadémie vied SAV a účasť na ňom je bezplatná.

Cieľom workshopu je oboznámiť mladých vedcov s počítačovými technikami a nástrojmi používanými v obore vysokovýkonného počítania (HPC), zameranými na oblať bioinformatiky. Účastníci budú mať možnosť naučiť sa moderné postupy narábania s “big data” a používať relevantné algoritmy na paralelných počítačoch. Hlavnými lektormi budú Dr. Seija Sirkiä, Apurva Nandan a Dr. Kimmo Mattila z fínskeho CSC (Centre of Scientific Computing).  

Pre úplných začiatočníkov v HPC operatívne zorganizujeme školenie, v ktorom sa naučia základom práce na superpočítači vzdialeným prístupom, ale aj používaniu operačného systému Linux. Viac informácií a registráciu nájdete na webstránke workshopu: https://events.prace-ri.eu/event/723/.

Podujatie sa uskutoční vďaka členstvu VS SAV v organizácii PRACE, ktorá združuje najvýznamnejšie superpočítačové strediská v Európe. Okrem benefitov v podobe rôznych tréningových aktivít tak majú slovenskí vyskumníci možnosť požiadať aj o prístup na špičkové európske superpočítače.

Lukáš Demovič

 

Príloha

Ilustračné foto.